Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro w końcu oficjalnie w Polsce – długo na to czekaliśmy

Smartfony Google Pixel mają w Polsce grono oddanych zwolenników. Google jednak przez lata ignorował nasz rynek, zmuszając fanów do gimnastyki ze sprowadzaniem sprzętu z krajów, w których jest prowadzona dystrybucja lub do przepłacania w sklepach, które prowadziły nieoficjalny import. Piekło jednak w końcu zamarzło i od dziś Pixele w końcu w pełni oficjalnie trafiają do sprzedaży.
Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro w końcu oficjalnie w Polsce – długo na to czekaliśmy

Rodzina Pixel – smartfony, słuchawki i wyjątkowe oprogramowanie

Polski debiut zaliczają dzisiaj dobrze już znane zeszłoroczne modele Pixel 8 i Pixel 8 Pro, ale także zupełnie nowy telefon Pixel 8a, przeznaczony dla najmniej wymagających użytkowników. Wszystkie urządzenia wykorzystują zaprojektowany przez Google i wykonany przez Samsunga procesor Tensor G3 i otrzymają 7 lat aktualizacji oprogramowania. Wszystkie cechują się też starannym, eleganckim i charakterystycznym wykonaniem.

Pixel 8a

Podstawowy model Google Pixel 8a wyposażony będzie w ekran OLED 120 Hz, matowy panel tylny oraz ramkę wykonaną z polerowanego aluminium. Charakterystyczna dla całej rodziny wyspa aparatów kryć będzie główny aparat szerokokątny 64 Mpix i ultraszerokokątny 13 Mpix.

Pixel 8a

Pixel 8 posiada ekran OLED 6,2″ 120 Hz o maksymalnej jasności ciągłej 1400 nit i 2000 szczytowej. Zestaw aparatów składa się z jednostki szerokokątnej 50 Mpix i ultraszerokokątnej 12 Mpix z możliwością wykonywania zdjęć makro. Smartfon ma 8 GB pamięci RAM i dostępny jest ze 128 lub 256 GB pamięci flash.

Pixel 8

Pixel 8 Pro jest najbardziej rozbudowanym i zaawansowanym modelem z rodziny. Wyposażony jest w ekran 120 Hz LTPO OLED, o przekątnej 6,7 cala i podwyższonej rozdzielczości 1344 x 2992 piksele, jasności maksymalnej 1600 nit i szczytowej 2400 nit. Smarfon wyposażony został w trzy aparaty fotograficzne: podstawowy szerokokątny 50 Mpix, ultraszerokokątny 48 Mpix oraz tele, także z matrycą 48 Mpix. Smartfon dostępny jest z pamięcią operacyjną 12 GB i w trzech wariantach pamięci flash: 128, 256 i 512 GB.

Pixel 8

Możliwości fotograficzne całej rodziny są pochodną nie tylko przemyślanego sprzętu, ale także doskonałego oprogramowania. Aplikacja aparatu ma nowy interfejs ułatwiający szybkie wyszukiwanie i rejestrowanie zdjęć i video, w ustawieniach można dla każdego zdjęcia wybrać zapis RAW+JPG, a dodatkowo Pixel 8 Pro ma panel zaawansowanych ustawień, dzięki któremu można ingerować w parametry ekspozycji i włączyć tryb wysokiej rozdzielczości.

Pixel 8 Pro

Zobacz także: Magiczne funkcje w Zdjęciach Google dla wszystkich. W dodatku – za darmo (chip.pl)

Smartfony z rodziny Pixel 8 mają też zaawansowane funkcje edycji zdjęć. Funkcja Najlepsze ujęcie wykorzystuje serię zdjęć do osiągnięcia najlepszego efektu – algorytm działający na urządzeniu tworzy obraz przez połączenie kilku fotografii z serii w ten sposób, aby wszystkie osoby ze zdjęcia wyglądały możliwie najlepiej.

Magiczny edytor AI w Zdjęciach Google umożliwia zmianę położenia i rozmiaru obiektów na zdjęciu i wykorzystanie presetów do szybkiej edycji, a magiczna gumka pozwala wyciszyć na nagraniach wideo niepotrzebne dźwięki otoczenia dzięki uczeniu maszynowemu. Dodatkowe możliwości ma Pixel 8 Pro, przy użyciu którego można automatycznie dostosować kolory, oświetlenie, stabilizację i ziarnistość obrazu video i który radzi sobie najlepiej z całej trójki w warunkach nocnych.

Pixel 8 Pro

Funkcje AI są głęboko zintegrowane z systemem, w tym Gemini – dostęp do Google Lens użytkownik ma wprost z ekranu smartfona, AI pomaga w tłumaczeniach, może prowadzić transkrypcję mowy na tekst, można nawet zlecić podsumowanie i skrót najnowszej poczty.

Smartfony Google Pixel to także bezpieczeństwo – procesor Google Tensor G3 współpracuje z wyspecjalizowanym układem Titan M2, który chroni dane osobowe i zwiększa odporność na ataki. Dzięki temu rozpoznawanie twarzy, choć wykonywane przy użyciu aparatu fotograficznego, a nie zestawu wyspecjalizowanych sensorów, spełnia najwyższe wymagania bezpieczeństwa i można nim zabezpieczać programy do zarządzania hasłami i transakcje bankowe, zapewniając identyczną funkcjonalność jak FaceID w iPhone’ach.

Pixel 8 Pro

Google Pixel – jest premiera, jest promocja

Nowe urządzenia startują z pakietem usług og Google w zestawie. Pixel 8a otrzymał 3 miesiące YouTube Premium, 6 miesięcy Google One i 6 miesięcy Fitbit Premium na start. Pixel 8 i 8 Pro do tego otrzymują kolejne 3 miesiące Google One w zestawie.

Jeśli chodzi o dostępność, wszystkie smartfony oraz słuchawki Pixel Buds A można będzie nabyć poprzez Google Store, a także u partnerów handlowych: w sieci Play oraz w salonach Media Expert. Pixel 8 od dziś dostępny jest w przedsprzedaży, a 8 i 8 Pro w sprzedaży.

Jeśli chodzi o ceny, kształtują się one następująco:

  • Pixel 8a – 2449 zł (128 GB) oraz 2749 zł (256 GB). Smartfon będzie dostępny w 4 kolorach: aloesowym (edycja limitowana), niebieskim, obsydianowym i porcelanowym.
  • Pixel 8 – 3599 zł (128 GB) oraz 3899 zł (256 GB). Smartfon będzie dostępny w 3 kolorach: zielonoszarym, obsydianowym i pudrowo-różowym.
  • Pixel 8 Pro – 4999 zł (128 GB), 5299 zł (256 GB) oraz 5899 zł (512 GB). Smartfon będzie dostępny w 3 kolorach: niebieskim, obsydianowym i porcelanowym.

Użytkownicy mogą skorzystać także z promocji na start: przy zakupie telefonu:

  • Pixel 8 Pro – 1000 zł do wykorzystania w sklepie Google Store Polska
  • Pixel 8 – 700 zł do wykorzystania w sklepie Google Store Polska
  • Pixel 8a – 650 zł do wykorzystania w sklepie Google Store Polska

Sieci partnerskie także przygotowują swoje promocje.