Magiczne funkcje w Zdjęciach Google dla wszystkich. W dodatku – za darmo

W ostatnim czasie Google pcha sztuczną inteligencję wszędzie, więc nikogo nie dziwi fakt, że technologia AI znalazła się też w Zdjęciach Google, aplikacji do przechowywania i obróbki zdjęć na smartfonach z Androidem. Do tej pory Magic Editor dostępny był tylko dla wybranych, ale to się wkrótce zmieni.
Magiczne funkcje w Zdjęciach Google dla wszystkich. W dodatku – za darmo

Zdjęcia Google staną się magiczne i to nie tylko dla użytkowników Pixeli

Google przyzwyczaił nas już do tego, że właściciele smartfonów Pixel mają lepiej. To właśnie użytkownicy urządzeń giganta mogą korzystać z wielu dodatkowych funkcji systemu Android, a także ekskluzywnych ulepszeń w aplikacjach. Właśnie takim dodatkiem dla wybranych był Magic Editor wprowadzony w zeszłym roku na modelach Pixel 8 i Pixel 8 Pro. To narzędzie do edycji zdjęć oparte na sztucznej inteligencji, które oferuje szereg zaawansowanych funkcji.

Czytaj też: Używasz Chrome w firmie i chcesz cieszyć się pełnym bezpieczeństwem? Zapłać!

Wykorzystując generatywną sztuczną inteligencję, ten magiczny edytor pozwala nam m.in. na:

  • Usuwanie niechcianych elementów – bez trudu usuniemy ze zdjęcia osoby, zwierzęta, przedmioty, a nawet całe obiekty, a Magic Editor inteligentnie wypełni tło, aby zdjęcie wyglądało naturalnie, jakby niechciany element nigdy na nim nie istniał.
  • Przenoszenie obiektów – ta opcja pozwala przenieść zaznaczony element (obiekt, osobę) w inne miejsce na zdjęciu. Funkcja pomocna jest w sytuacjach, gdy chcemy poprawić kompozycję zdjęcia lub umieścić obiekt w lepszym miejscu.
  • Zmiana wyglądu nieba — możemy zmienić kolor nieba na zdjęciu, aby uzyskać efekt zgodny z naszym wyobrażeniem (romantyczny, dramatyczny czy bardziej mroczny). Żeby wyglądało to bardziej realistycznie, można też dodać chmury, słońce lub księżyc.
  • Ponadto Magic Editor może też automatycznie poprawić kolorystykę i kontrast zdjęcia. Pozwala również na ręczne dostosowanie różnych parametrów zdjęcia, takich jak jasność, nasycenie i ostrość.

Czytaj też: Chrome gotowe na komputery ze Snapdragonem. Ma być mocno

Teraz gigant z Mountain View ogłosił, że niektóre z tych funkcjonalności dostępne będą dla wszystkich użytkowników Zdjęć Google. Oczywiście w pełnej wersji Magic Editor dostępny będzie na urządzeniach Pixel (wraz z rozszerzeniem już wszystkich), natomiast użytkownicy iOS i Androida otrzymają 10 zapisów w Magic Editor miesięcznie, bez żadnych dodatkowych opłat. Nielimitowany dostęp uzyskamy wraz z subskrypcją Google One, kosztującą 8,99 zł miesięcznie.

To jeszcze nie wszystko, bo firma przygotowała też kilka przydatnych funkcji, które dostępne będą już bez żadnych limitów. Chodzi m.in. o magiczną gumkę, pozwalającą na usunięcie niechcianych elementów ze zdjęć, funkcję Photo Unblur wyostrzającą zdjęcia po ich wykonaniu, a także funkcję, która umożliwia zmianę źródła światła na już wykonanych fotografiach.

Czytaj też: Messenger z nowościami. Meta w końcu wysłuchała użytkowników

Wszystkie te nowości trafią do użytkowników już niedługo, bo 15 maja. Warto jednak wspomnieć, że do ich obsługi wymagany jest Android w wersji 8.0 lub nowszej albo iOS 15 lub nowszy.