Huawei Pura 70 Ultra nowym królem rankingu DxOMark

Smartfony Huawei są częstymi gośćmi na najwyższych pozycjach fotograficznego rankingu DxOMark – można to uznać właściwie za swego rodzaju regułę. Nie inaczej jest w tym roku, gdyż wciąż jeszcze ciepły Huawei Pura 70 Ultra zajął właśnie należne mu, najwyższe miejsce, zdecydowanie spychając dotychczasowego lidera.
Huawei Pura 70 Ultra
Huawei Pura 70 Ultra

Huawei Pura 70 Ultra bryluje w wielu kategoriach

Smartfon otrzymał notę łączną 163 punkty, zyskując aż 5 punktów przewagi nad drugim w zestawieniu Honorem Magic6 Pro. Testerzy uznali Pura 70 Ultra za najlepszy w kategoriach:

  • Ekspozycja – 130 pkt
  • Kolor – 128 pkt
  • Autofocus – 125 pkt
  • Poziom szumów – 117 pkt
  • Bokeh – 85 pkt
  • Teleobiektyw – 119 pkt
  • aparat szerokokątny – 122 pkt

Wyróżniono między innymi doskonałe zrównoważenie ekspozycji i kontrastu w każdych warunkach, znakomitą dynamikę tonalną, a także świetne odwzorowanie HDR na zgodnych wyświetlaczach (Huawei używa do tego własnego formatu zapisu, ale można przekonwertować zdjęcia . W teście autofocusu wyróżniona została nie tylko dokładność i szybkość, ale także inteligentne dobieranie przysłony do sceny, szczególnie przy portretach zbiorowych, by nikt z osób na nich obecnych nie wypadł z głębi ostrości. Za zaletę uznaną została funkcja ultraszybkiej migawki, dzięki której skutecznie można zamrozić ruch obiektów poruszających się z prędkością do 300 km/h.

Huawei Pura 70 Ultra

Doceniona została też jakość generowanego rozmycia (bokeh), z precyzyjnym odcięciem pierwszego planu, naturalnie wyglądającymi nieostrościami i z płynnymi przejściami między dalszymi planami. Huawei Pura 70 Ultra dobrze zachowuje równowagę między szczegółowością fotografowanych scen i poziomem szumów.

Smartfon zwyciężył też w kategorii „najlepszy teleobiektyw” – uznanie znalazła szczegółowość rejestrowanego z jego pomocą obrazu, przy niskim poziomie szumów.

Jeśli chodzi o wady, w recenzji zwrócono uwagę na poziom szumów w materiałach wideo, pojawiający się ghosting podczas fotografowania ruchomych obiektów, wynikający z niedoskonałego składania ekspozycji, okazjonalne błędy kwantyzacji koloru i nienaturalne tekstury przy zdjęciach nocnych.

Zobacz też: Seria Huawei Pura 70 trafia do Polski. Poznajcie ceny i promocję na start (chip.pl)

Nasze wrażenia za dłuższą chwilę, ale mamy dla was kilka sampli

Huawei Pura 70 Ultra testuje w tej chwili mój redakcyjny kolega, Michał Mielnik (@mmielnik), mogę zatem podzielić się z wami kilkoma zdjęciami przykładowymi. Trzeba przyznać, że wyglądają naprawdę nieźle i choć ranking DxOMark oceniany jest czasem jako kontrowersyjny, wydaje się że wysoka ocena jest naprawdę zasłużona.