Perspektywy Women in Tech Summit już 12 czerwca – w Warszawie odbędzie się największa konferencja dla kobiet działających w branżach IT i Tech

10000 uczestniczek i uczestników, największe umysły nowych technologii: inżynierki, nauk owczynie, ekspertki ze światowych firm technologicznych, pięć scen i 60 warsztatów – tak w skrócie wygląda program konferencji, która odbędzie się w dniach 12-13 czerwca w warszawskim EXPO XXI.
Perspektywy Women in Tech Summit już 12 czerwca – w Warszawie odbędzie się największa konferencja dla kobiet działających w branżach IT i Tech

Wśród atrakcji komputer kwantowy oraz grono znakomitych gości i gościń

Dla wielu uczestników i uczestniczek będzie to pierwszy kontakt z takim urządzeniem – można będzie nie tylko go zobaczyć, ale także zrozumieć jak działa. W czasie konferencji przewidziane jest 500 wystąpień, 200 tematów, pośród tematów technicznych pojawi się między innymi problematyka programowania kwantowego, nowa sztuczna inteligencja i interakcje pomiędzy człowiekiem a maszyną. Społeczne tematy obejmować będą neurodiversity, zachowanie balansu między techniką a życiem, a także rola i przywództwo kobiet.

Women in Tech

Pośród znakomitych Specjalnych Gości i Gościń „Perspektywy Women in Tech Summit” pojawią się między innymi:

  • Prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu, założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”,
  • Clara Nellist, słynna influencerka naukowa, fizyczka cząstek elementarnych w CERN,
  • Gitanjali Rao, najlepsza młoda naukowczyni w Ameryce i światowa promotorka STEM (jest autorką przetłumaczonej na 6 języków książki „Przewodnik młodego innowatora po STEM”. W 2020 r. Rao za swoją działalność została uhonorowana tytułem TIME Kid of the Year magazynu TIME. Obecnie Rao jest studentką pierwszego roku w Massachusetts Institute of Technology).
  • Prof. Andrzej Dragan, wybitny fizyk i jeden z najbardziej charyzmatycznych popularyzatorów nauki,
  • Prof. Christiane Floyd, legenda informatyki, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania i pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech.

Perspektywy Women in Tech Summit to także okazja do doskonalenia umiejętności

Osoby zainteresowane będą mogły wziąć także udział w Targach Kariery, w których swoją ofertę prezentować będzie blisko 85 innowacyjnych i ceniących potencjał kobiet firm technologicznych o zasięgu globalnym. Nowe kompetencje będzie można zaś nabyć dzięki 50 warsztatom Tech&Soft Skills oraz w unikalnej Strefie Mentoringu, gdzie na osoby zainteresowane oczekiwać będą mentorki i mentorzy, udzielający konsultacji w formule 1:1.

Studentki i studenci kierunków technicznych i ścisłych mogą ubiegać się o bezpłatne wejściówki, podobnie jak kobiety pochodzące z Ukrainy i studiujące/pracujące w STEM: STEM WOMEN FREE TICKETS.

Organizatorem konferencji jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy, CHIP.PL jest patronem medialnym wydarzenia.

W imieniu naszej redakcji serdecznie zapraszamy w dniach 12-13 czerwca 2024 do hali EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14) na Perspektywy Women in Tech 2024.