Oppo powiększy ofertę swoich flagowców. Seria Find X8 zyska nowy model

Chociaż seria Oppo Find X7 debiutowała zaledwie w styczniu, nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy z zaciekawieniem zerkali na to, co producent przygotowuje dla kolejnej generacji. O modelach Find X8 mówi się już od jakiegoś czasu, zwłaszcza że ich premiera jest podobno planowana jeszcze na ten rok.
Oppo powiększy ofertę swoich flagowców. Seria Find X8 zyska nowy model

Seria Oppo Find X8 będzie liczniejsza

Czyżby Oppo nałożył sobie dość szaleńcze tempo, jeśli chodzi o premiery nowych flagowców? Find X7 i Find X7 Ultra debiutowały w styczniu, a wedle plotek, w ostatnich miesiącach roku już dostaniemy ich następców. W zasadzie tak niewielki odstęp pomiędzy premierami nie byłby dla Oppo niczym specjalnym, choć do tej pory firma raczej trzymała się jednej flagowej premiery w roku. Zmiana cyklu wydawniczego nie będzie jednak jedynym, co producent podobno zmieni w ramach nadchodzącej serii, bo zamieszania może być z nią znacznie więcej, niż się nam do tej pory wydawało.

Czytaj też: Huawei Pura 70 Ultra nowym królem rankingu DxOMark

Jeśli prześledzimy historię serii Find X, zauważymy, że Oppo nie należy raczej do zbyt konsekwentnych firm. O ile większość producentów raczej trwa przy określonej liczbie modeli i ustalonym nazewnictwie, Oppo lubi sobie kombinować. Podstawą generacji jest model podstawowy i Pro, który w tym roku został przemianowany na Ultra. Ponadto czasem pojawiają się też dodatki, takie jak Find X Neo czy Find X Lite, choć na dobrą sprawę trudno powiedzieć, by były one stałymi członkami flagowej serii. To raczej dodatki, które producent wprowadza wtedy, gdy ma taki kaprys.

Oppo Find X7 Ultra

Najwyraźniej w serii Find X8 właśnie takiego dodatku się doczekamy, bo jak donosi znany leaker Digital Chat Station, Oppo wprowadzi na rynek trzy smartfony, jednak nie wszystkie w tym samym czasie. Podstawowy Find X8 i nieznany, trochę lepszy od niego model (zapewne Pro), zadebiutują już w październiku, natomiast ultraflagowiec każe na siebie trochę poczekać – do I kwartału 2025 roku. Jeśli to prawda, mielibyśmy do czynienia z podobną strategią, jaką od kilku lat kieruje się Xiaomi. Możliwe, że Oppo zdecydowało się na taki krok właśnie z tego powodu, by Find X8 Ultra mógł powalczyć z Xiaomi 15 Ultra.

Czytaj też: Czekacie na tańszego Galaxy Z Fold 6? Możecie się go nie doczekać

Wedle plotek nadchodzące smartfony znów dostaną nowy projekt, a wraz z nim sporo zmian także wewnątrz. Mówi się o odnowionym systemie aparatów, powiększonych akumulatorach i jak zwykle jeszcze szybszym ładowaniu. Na dokładniejszą specyfikację jest jeszcze za wcześnie, ale bazując na tym, co już wiemy, na pokładzie serii znajdą się flagowe procesory od Qualcomma i MediaTek, chociaż nie ma co ukrywać, gwiazdą będzie tutaj Snapdragon 8 Gen 4. Ten procesor raczej zostanie wykorzystany w Find X8 Ultra, który zapewne dostanie najwięcej ulepszeń, zwłaszcza pod kątem możliwości fotograficznych.

Czytaj też: Finlandia chce ograniczyć używanie smartfonów szkołach, Norwegia chwali się wynikami. A w Polsce promujemy foliarzy

Wydaje się, że taką zmianą cyklu wydawniczego Oppo naprawdę będzie chciało rzucić wyzwanie Xiaomi. Warto zauważyć, że w październiku spodziewamy się też debiutu Xiaomi 15 i Xiaomi 15 Pro, więc zapowiada się dość zażarta rywalizacja.