Amazfit Helio Ring – jeden pierścień, by wszystkimi rządzić. Premiera i promocja.

Wszyscy oczekują niecierpliwie na oficjalną premierę Samsung Galaxy Ring, której można spodziewać się w lipcu. Niemniej pierścień Samsunga nie będzie jedyny, a inni wystartowali wcześniej, by zdobyć rząd dusz. Jedną z nowości jest zaprezentowany dzisiaj Amazfit Helio Ring.
Amazfit Helio Ring – jeden pierścień, by wszystkimi rządzić. Premiera i promocja.

Amazfit Helio Ring – parametry

Materiał i kolorStop aluminium i tytanu i żywica epoksydowa
Wymiary i wagaRozmiary 10 i 12 mm, szerokość 8 mm, waga 4 g
ProcesorApollo 4BBL
Pamięć8 MB pamięć operacyjna + 16 MB pamięć masowa
Akumulator20,5 mAh – ładowanie bezprzewodowe, 4 dni działania
UIOne UI 5 Watch
CzujnikiPPG czujnik tętna, 3-osiowy ekcelerometr, 3-osiowy żyroskop, sensor temperatury, EDA po aktualizacji oprogramowania
ŁącznośćBluetooth LE
Certyfikacja10 ATM
KompatybilnośćAndroid 7.0 lub nowszy, iOS 12 lub nowszy

Amazfit Helio Ring jest mały, zgrabny, a jego głównym przeznaczeniem jest dodatkowe monitorowanie parametrów organizmu w trakcie wypoczynku. Pakiet sensorów obejmuje czujnik temperatury, optyczny pulsometr, żyroskop i akcelerometr.

Pierścień monitoruje podczas regeneracji poziom zmęczenia psychicznego i fizycznego, parametry snu (z uwzględnieniem snu głębokiego i fazy REM), tętno (w tym spoczynkowe) oraz nocną zmienność rytmu zatokowego – wartości, które są kluczowe dla ustalenia wydajności organizmu i ewentualnego spadu formy. Szczególnie istotnie jest, że ze względu na swoje rozmiary i wagę Amazfit Helio Ring może być noszony przez 24 godziny na dobę także przez użytkowników, którzy nie tolerują noszenia sportowego smartwatcha podczas wypoczynku.

Z Amazfit Helio Ring korzystają m.in. Edyta Lewandowska, zwyciężczyni m.in. tegorocznego ultramaratonu w Brazyli (na dystansie 135 km), a także medaliści ostatnich Mistrzostw Europy w półmaratonie: urodzony w Etiopii włoski biegacz Yemaneberhan „Yeman” Crippa (złoty medal) oraz niemiecki długodystansowiec Hendrik Pfeiffer (brązowy medal) z życiówką w maratonie 2:07:14 (Houston, 2024).

Amazfit Helio Ring współpracuje z tą samą aplikacją, z którą działają smartwatche – Zepp. Wszystkie dane są gromadzone w jednym miejscu i uzupełniają się wzajemnie. Ze względu na swoje przeznaczenie, smart ring dostępny będzie nie tylko jako samodzielny produkt, ale także w zestawie z zegarkami sportowymi Amazfit. Dostęne są rozmiary 10 i 12 mm.

Europejskie ceny kształtują się w tej chwili następująco:

  • Amazifit Helio Ring – 299,00 euro
  • Zestaw Amazfit Helio Ring z Amazfit Cheetah Pro – 449,90 euro
  • Amazfit Helio Ring z Amazfit T-Rex Ultra – 549,90 euro
  • Amazfit Helio Ring z Amazfit Falcon – 649,80 euro

Polskie ceny powinny być znane wkrótce.

Zobacz też: Samsung ujawnia możliwości Galaxy Ring. Teraz pozostaje nam tylko czekać na premierę (chip.pl)