Amazon wypaplał kluczowe elementy specyfikacji Galaxy Watch 7?

Wszyscy lubimy ploteczki i przecieki dotyczące spodziewanych nowości. Większość należy traktować z dużą dozą zdrowych wątpliwości, ale niektóre istotnie dostarczają ciekawych informacji. Bliskość premiery oznacza też, że sklepy przygotowują oferty nowości i czasem coś przy okazji też się wymsknie.
Amazon wypaplał kluczowe elementy specyfikacji Galaxy Watch 7?

Chromebook ze specyfikacją Galaxy Watch 7

Prawdopodobnie z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku Galaxy Watch 7. W kanadyjskim Amazonie omyłkowo opublikowane została część specyfikacji smartwatcha, razem z ceną, ale zdjęciem od bliżej niezidentyfikowanego Chromebooka i – jak się wydaje – także niektórymi informacjami pasującymi raczej do komputera, takimi jak wbudowana pamięć flash oraz RAM.

Z opisu wynika, że Galaxy Watch 7 otrzyma nowy SoC wykonany w wymiarze technologicznym 3 nm, wydajniejszy i bardziej oszczędny, oraz nowy sensor pomiarowy, określony jako BioActiveSensor2, który ma oferować lepszą dokładność przy pomiarach rytmu pracy serca podczas ćwiczeń i snu.

Z nazwy wymienione zostały też funkcje AI – Personalized Daily AI Companion for: AI Powered Sleep, AI Powered Exercise i AI Powered Communication. Co dokładnie za tym stoi, niestety nie wiadomo – tego dowiemy się podczas Samsung Unpacked. Osobno wymieniona została funkcja Leverage Galaxy AI smart reply, która ma być zapewne rodzajem asystenta wspomagającego odpowiadanie na wiadomości wprost z zegarka.

Amazon ujawnił także kilka danych dotyczących baterii – ma ona wystarczać na 100 godzin pracy w trybie oszczędzania energii. Dodatkowy tryb Stamina ma jeszcze ten czas wydłużyć podczas długich treningów.

Poza wątpliwymi informacjami o wbudowanej pamięci także cena jest raczej niepewna – miałaby ona wynosić 358,55 dolarów kanadyjskich, czyli mniej więcej 299 dol. USA. Zgadza się natomiast data rozpoczęcia sprzedaży – 10 lipca to także wskazana data Samsung Unpacked.

Jak przy każdym przecieku, warto zachować rozsądek. Dane podane przez Amazon mogą być prawdziwe, ale nie muszą. Na szczęście do premiery coraz bliżej, a wtedy wszystko stanie się już jasne.

Zobacz także: Galaxy Watch 7 Ultra ceną pobije model od Apple’a. Samsung może nieźle nas zaskoczyć (chip.pl)