Xiaomi udostępnia aktualizację HyperOS dla kolejnych modeli. Korzystanie z nich będzie bezpieczniejsze i wydajniejsze

Wygląda na to, że Xiaomi naprawdę przykłada się do regularnych aktualizacji swojego autorskiego systemu operacyjnego. HyperOS, zapowiedziany pod koniec zeszłego roku, nie tylko jest udostępniany na kolejne urządzenia, ale na tych, na których już jest, dostaje regularne aktualizacje. Teraz trafiły one do dwóch popularnych modeli.
Xiaomi udostępnia aktualizację HyperOS dla kolejnych modeli. Korzystanie z nich będzie bezpieczniejsze i wydajniejsze

HyperOS zaktualizowany na kolejnych smartfonach

HyperOS jest autorskim systemem operacyjnym Xiaomi, choć tak samo, jak interfejs MIUI, jest on oparty na systemie Android. Została ona oficjalnie zaprezentowana w grudniu 2023 roku wraz z premierą smartfonów Xiaomi 13 i 13 Pro. W tym czasie producent zdążył już zaktualizować sporo obecnych na rynku – w tym też globalnym – modeli, a te, które dopiero zadebiutowały, miały już preinstalowane nowe oprogramowanie. Dodatkowo Xiaomi wydało już HyperOS 2.0, regularnie udostępniając również cykliczne mniejsze poprawki.

Czytaj też: Seria Xiaomi 14T zapowiada się świetnie. Pojawiają się szczegóły przygotowywanych ulepszeń

Sam system kładzie duży nacisk na zapewnienie płynnego i responsywnego działania, co osiągnięto poprzez optymalizację rdzenia oraz zmniejszenie zużycia pamięci RAM. HyperOS zawiera szereg funkcji oszczędzania baterii, które pomagają wydłużyć czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Obejmują one tryb oszczędzania baterii, adaptacyjną regulację jasności ekranu oraz inteligentne zarządzanie energią. Nie zabrakło również funkcjonalności ochrony prywatności i bezpieczeństwa, nastawione na ochronę przez złośliwym oprogramowaniem czy kontrolę dostępu do aplikacji.

Czytaj też: One UI 7 opóźniony? Samsung szykuje dużą aktualizację dla obecnej wersji systemu

Najnowsza aktualizacja, która trafiła na pokład POCO F3 i Redmi Note 11, skupia się właśnie na poprawie wydajności systemu oraz wprowadza łatkę bezpieczeństwa z czerwca 2024 r. Jest to bardzo istotna poprawka, bo została ukierunkowana na liki w zabezpieczeniach. Xiaomi zdaje sobie sprawę ze wciąż rosnącego zagrożenia cybernetycznego i stawia większy nacisk na bezpieczeństwo urządzeń mobilnych. Ta poprawka uczyni wasze smartfony bardziej odpornymi na złośliwe oprogramowanie i inne ataki cybernetyczne.

Czytaj też: Seria Xiaomi 15 dostanie wiele ulepszeń i nie ominą one także tańszego z modeli

Oprócz aktualizacji zabezpieczeń ta nowa łatka oferuje optymalizacje, które poprawią wydajność urządzenia, poprzez ulepszenie żywotności baterii, szybsze otwieranie aplikacji czy zwiększenie ogólnej stabilności systemu. Chociaż brakuje tutaj nowych funkcji, lepiej nie przechodzić obok tej aktualizacji obojętnie i warto ją zainstalować, bo jej zadaniem jest poprawa naszych wrażeń z użytkowania, a przede wszystkim zapewnienie nam większego bezpieczeństwa.