LG wprowadza do Polski monitor gamingowy OLED 4K z funkcją, która wyskoczyła mnie z kapci

Co jeszcze da się wrzucić do nowoczesnego monitora gamingowego, żeby jakkolwiek zainteresować wytrawnych graczy i użytkowników tego typu sprzętu? Okazuje się, że przy odrobinie inwencji da się ich jeszcze czymś zaskoczyć, a za przykład niech posłuży LG i debiutujący właśnie w Polsce 32-calowy monitor OLED 4K z serii UltraGear (model 32GS95UE) wyposażony w funkcję o nazwie Dual-Mode. To innowacyjne rozwiązanie oszczędza rzekomo mnóstwo czasu i muszę przyznać, że spotykam się z nim po raz pierwszy (producent utrzymuje, że jest w tym pierwszy na świecie), więc jestem ciekaw jak sprawdzi się to w codziennym użytkowaniu. Co kryje się pod tym tajemniczym skrótem?
LG wprowadza do Polski monitor gamingowy OLED 4K z funkcją, która wyskoczyła mnie z kapci

Nie uważam się za gracza typu hardcore & platyna, ale trochę się już w życiu na różnych platformach nagrałem. Wiele nie jest mnie już w stanie zaskoczyć, ale tym razem coś się w końcu znalazło i to w monitorze gamingowym. LG UltraGear 32GS95UE, który właśnie trafia na polski rynek to urządzenie z ekranem OLED o rozdzielczości 4K, które jako pierwsze na świecie (tak przynajmniej twierdzi producent) ma na pokładzie funkcję o nazwie Dual-Mode. Chodzi o podwójną częstotliwość odświeżania, którą można wybrać naciśnięciem klawisza skrótu lub przełącznika kierunkowego joysticka. Monitor można przełączać między 4K (3840 x 2160 px) 240 Hz i FullHD (1920 x 1080 px) 480 Hz.

Po co komu coś takiego? Jak tłumaczy LG, zależnie od rodzaju gry ważniejsza może być wyższa rozdzielczość, a innym razem częstotliwość odświeżania. W przypadku gier typu FPS z pewnością przyda się wspomniane 480 Hz dla maksymalnej płynności, a kiedy mamy do czynienia z bardziej bogatą wizualnie produkcją, lepiej przestawić się na 4K kosztem obniżenia odświeżania do 240 Hz. Poza tym LG 32GS95UE ma na pokładzie głośniki z technologią Pixel Sound i obsługą symulacji dźwięku przestrzennego DTS Virtual:X. Uwagę zwraca również czas reakcji 0,03 ms (GtG) oraz szczytowa jasność matrycy OLED na poziomie 1300 nitów (standardowa 275 nitów). Nowy model będzie wkrótce dostępny w calarzach 24 i 27 cali. Cena wersji 32-calowej wynosi 6 000 zł.

Czytaj też: Monitor stworzony dla twórców – poznaj LG UHD 4K Nano IPS Black. Na pewno Cię zachwyci

Arek na spotkaniu z najnowszymi monitorami LG miał okazję zobaczyć z bliska zakrzywione modele 39GS95QE (39-calowy) oraz 34GS95QE (34-calowy), które zostały wyróżnione na targach CES 2024 w Las Vegas. Oba monitory o proporcjach kinowych 21:9 oferują obraz w trybie UltraWide Quad-HD (3440 x 1440 px), mają powłokę antyodblaskową i nisko refleksyjną, częstotliwość odświeżania 240 Hz i czas reakcji 0,03 ms (GtG). Do kolekcji dołącza jeszcze jeden zakrzywiony gigant – 45-calowy model 45GS95QE z wyświetlaczem OLED o rozdzielczości UltraWide QHD. Tym, którzy nie mają za dużo miejsca LG poleca z kolei model 27GS95QE z 27-calowym ekranem OLED.

Warto wspomnieć, że monitory najnowsze LG UltraGear będzie można wypróbować w akcji w stołecznym klubie H.4.0.S., gdzie już 9 czerwca fani League of Legends będą mogli zmierzyć się podczas turnieju H.4.0.S SOLO Arena Challenge By LG.