Samsung Galaxy Ring – inteligentna obrączka z terminem rozpoczęcia sprzedaży

Co prawda jeszcze jako cukierek za szybką, ale już w formie fizycznej i jakby krok bliżej do premiery rynkowej – w takiej formie można było zobaczyć Samsung Galaxy Ring podczas targów MWC 2024 w Barcelonie pod koniec lutego. Jeśli od tamtej pory zdążyliście już zapomnieć o temacie, pozwólcie podkręcić nieco ognia pod tematem – poznaliśmy bowiem nie tylko datę oficjalnej premiery produktu, ale i termin rozpoczęcia sprzedaży inteligentnej obrączki, która może sporo namieszać w segmencie elektroniki noszonej. No to ile jeszcze będzie trzeba czekać na ten gadżet?
Galaxy Ring
Galaxy Ring

Bardzo chciałem poznać się bliżej z Samsung Galaxy Ring, ale koreański producent zrobił mi w Barcelonie psikusa – produkt (być może już w swojej formie finalnej) znajdował się w szklanej gablocie o sporych rozmiarach. Nie było opcji przyjrzeć się bliżej konstrukcji, nie wspominając nawet o założeniu na palec. Tak czy siak, od tamtej pory o produkcie było względnie cicho, aż buchnęła wiadomość i to z dość nieoczekiwanej strony – bezpośredniego konkurenta dla Samsung Galaxy Ring, czyli Oura. Produkt dostępny jest już od pewnego czasu na rynku i daje orientacyjne pojęcie o tym, jak może wyglądać doświadczenie noszenia inteligentnej obrączki.

Samsung Galaxy Ring z terminem sprzedaży i nie tylko

Okazuje się, że termin rozpoczęcia masowej produkcji Samsung Galaxy Ring wypłynął niejako przy okazji – został zawarty w treści pozwu złożonego niedawno przez Koreańczyków przeciwko firmie Oura, który miałby zabezpieczyć potencjalne żądania drugiej strony po premierze produktu. Dzięki temu wiemy, że linia produkcyjna dla Samsung Galaxy Ring ruszy już w tym miesiącu. Z kolei na 10 lipca we Francji została zaplanowana oficjalna premiera gadżetu. Jak nietrudno się domyślać, inteligentna obrączka Samsunga trafi do sklepów miesiąc później (a zatem sierpień!), w pierwszej kolejności dla klientów w USA.

Specyfikacja techniczna Samsung Galaxy Ring nadal pozostaje w sferze domysłów, podobnie jak ostateczna cena urządzenia, która ma oscylować w okolicach 300 – 350 dolarów. Już teraz wiadomo, że będzie trzeba doliczyć do tego koszt subskrypcji za dostęp do pełni możliwości oferowanych przez inteligentną obrączkę Samsunga (ugh, znowu te abonamenty). Orientacyjny koszt abonamentu ma wynosić 10 dolarów i podobne rozwiązanie stosuje również potencjalna konkurencja, czyli Oura.

Czytaj też: Samsung pracuje nad kolejną funkcją Galaxy Ring. Dzięki niej łatwo znajdziesz swój pierścień

Jak pisała niedawno Joanna, MySmartPrice dostrzegł Galaxy Ring w bazie certyfikacyjnej FCC, z której dowiedzieliśmy się, że w zależności od rozmiaru pierścień będzie miał inną pojemność baterii. Oznacza to, że Samsung będzie chciał wykorzystać dodatkowe miejsce, jakie pojawi się w większych wariantach, co jest dużym plusem. Z dokumentacji wynika, że poszczególne wersje będą miały następujące ogniwa:

  • Rozmiary 5, 6 i 7 – bateria o pojemności 17 mAh,
  • Rozmiary 8, 9, 10 i 11 – 18,5 mAh,
  • Rozmiar 12 – 22,5 mAh.

Okazuje się, że Samsung zadba też o to, byś łatwo mógł znaleźć swój pierścień. W aplikacji Samsung Find pojawiła się wzmianka o pewnym udogodnieniu związanym właśnie z Galaxy Ring.