Tajemnicze obiekty w Ukrainie. Cały świat głowi się nad ich rolą, ale może ty znasz odpowiedź?

Nie smocze, ale równie tajemnicze. W sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia, które potwierdzają, że w ostatnich dniach na Ukrainie pojawił się tajemniczy rząd struktur przypominających półkule, generując ogromną liczbę pytań. Czy to nowy system wojskowy, czy może coś zupełnie innego, jak np. urządzenie rolnicze?
Tajemnicze obiekty w Ukrainie. Cały świat głowi się nad ich rolą, ale może ty znasz odpowiedź?

Ukraina ma kolejną tajemnicę. Rząd tajemniczych struktur budzi wiele pytań

Zdjęcia z lotu ptaka tych dziwnych struktur zostały po raz pierwszy opublikowane przez Serhii Beskrestnova na jego kanale na Telegramie. Samo zdjęcie wygląda wprawdzie, jak fałszywka, ale drugie zdjęcie potwierdziło, że to rzeczywiście manualnie rozstawiane na polu struktury, które dotarły na miejsce docelowe na specjalnej ciężarówce. Powstały równy rząd półkul przynosi od razu na myśl tajemniczą instalację wojskową z racji na sytuację w Ukrainie, ale aktualnie to tylko spekulacje, bo równie dobrze może to być coś związanego z rolnictwem. Sam autor nie wie dokładnie, czym może to być.

Czytaj też: Ta decyzja zmieni wojnę. Ukraina czekała na nią od dnia rosyjskiego ataku

Wedle jednych teorii mogą to być nadmuchiwane anteny sferyczne lub obudowy anten, które są podobne do tych produkowanych przez GATR Technologies w Stanach Zjednoczonych do celów komunikacyjnych. Kłóci się to jednak z tym, że struktury na ukraińskiej ziemi wydają się sztywne i gotowe od razu do ustawienia na polu, a na dodatek nie pasują do żadnych rozpoznawalnych systemów wojskowych. Jako że odpowiedzi się nie doczekaliśmy, odpowiedzi zaczęto szukać również w zastosowaniach rolniczych, jako że półkule rozstawiono na stosunkowo dobrze utrzymanym polu bez zauważalnych śladów walki. No, może poza usypaną z ziemi osłoną z zielonymi płachtami, które zdają się chronić niezidentyfikowane obiekty obok.

Czytaj też: Ukraina straciła znaczącą przewagę. Wszystko przez rosyjskie zagłuszarki

Są więc szanse, że tajemniczy rząd półkul może być częścią wojskowego systemu, ale nie powinniśmy odrzucać również potencjalnego zastosowania rolniczego. Precyzja rozstawienia tych struktur budzi jednak co do tego drugiego spore wątpliwości. Innymi słowy, potrzebujemy ciągle konkretów, aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czym są te półkule w ukraińskim polu i tyczy się to nawet szczegółów pokroju lokalizacji. Z jednej strony może okazać się, że jest to zupełnie nowy system wojskowy kompletnie nieznany jeszcze światu, a z drugiej np. kompleks do nawadniania lub nawożenia upraw. Ukraińcy ukrywają go jednak naprawdę skutecznie, zważywszy na zielone płachty, które po rozłożeniu, mogą całkowicie zamaskować instalacje w kamerze niskiej rozdzielczości (np. taniego drona).