Windows 11 z nowościami, które polubisz

Wraz z wtorkowym Patch Tuesday i związaną z tym aktualizacją Microsoft wprowadził do Windows 11 nowe funkcje. Jeśli korzystasz z tego systemu, warto ją zainstalować, ponieważ odczuwalnie mogą zwiększyć komfort jego użytkowania. No i do tego instaluje się od razu najnowsze zabezpieczenia.
Windows 11
Windows 11

Można śmiało powiedzieć, że Windows 11 z każdą aktualizacją zyskuje. Ale od dnia premiery minęło już sporo czasu, dlatego można zadać pytanie – dlaczego tak późno? Mimo to lepiej późno niż wcale, toteż nowości należy policzyć producentowi na plus.

Windows 11 – nowe możliwości

Windows 11 otrzymał w ramach Patch Tuesday aktualizację KB5039212. Jest ona dostępna poprzez Windows Update, a po instalacji będziesz mieć build 22631.3737. Co wraz z nim? Pierwsza nowość to możliwość korzystania z “przeciągnij i upuść” w Eksploratorze Plików z wykorzystaniem paska adresu. Była już wcześniej, ale usunął ją Moment 4. Teraz wraca. I bardzo dobrze – usunięcie tego wygodnego rozwiązania było niezbyt przemyślane.

Całkowitą nowością jest natomiast zapowiedziane wcześniej udostępnianie linków do stron internetowych oraz plików w chmurze przy użyciu kodu QR. Kod można udostępnić podpiętym urządzeniom, przesłać mailem oraz na inne sposoby (np. w komunikatorze). Co do urządzeń, to od razu dodam, że w ustawieniach pojawia się opcja stałego ich przypisania, dlatego nie trzeba będzie każdorazowo wprowadzać tego, do którego chcesz wprowadzić nowości.

Czytaj też: Windows 11: funkcjonalność USB 4 jest ograniczona. Jak to sprawdzić?

Kolejna zmiana to automatyczne zapamiętywanie ustawień użytkownika, co pozwoli na powracanie do personalizacji po ponownej instalacji lub niepożądanych zmianach. Lista poprawek zawiera kilkanaście pozycji i znajdziemy tu między innymi usprawnienie w odtwarzaniu materiałów wideo w przeglądarkach opartych na Chromium (Edge, Chrome i inne), łączności BT i inne.

Podsumowując – Windows 11 zmienia się na lepsze. Oby tak dalej.