Copilot dla Microsoft 365 otrzyma w lipcu nowe funkcje. Użytkownicy mogą liczyć na mnóstwo możliwości

Microsoft ma dalsze plany zintegrowania w najbliższej przyszłości usługi asystenta generatywnego Copilot dla Microsoft 365 z wieloma swoimi obecnymi produktami. W najnowszym przeglądzie przedstawiono kilka nadchodzących funkcji, które zostaną wprowadzone w lipcu.
Copilot
Copilot

Sztuczna inteligencja Microsoftu jest przez niego mocno rozwijana, a kolejne narzędzia i możliwości mogą wydajnie pomóc w codziennej pracy firm oraz wszystkich osób prywatnych, które korzystają z pakietu Microsoft 365. Producent zaprezentował wszystkie nowości, które wdroży w rozpoczynającym się właśnie miesiącu.

Copilot coraz lepszy. I w wielu miejscach

Jedna z funkcji, która ma zostać udostępniona w lipcu, umożliwi użytkownikom dostęp do kreatora grafiki Microsoft Designer AI w aplikacjach Word i PowerPoint. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć Copilota i użyć monitu o utworzenie obrazu – a sztuczna inteligencja wygeneruje obraz. Można też wpisać monit z prośbą o znalezienie obrazu, a funkcja znajdzie do wyboru opcje z biblioteki fotografii stockowej firmy Microsoft. W programie PowerPoint Designer automatycznie doda obraz do projektu slajdu.

Kolejną funkcją, która ma zostać wdrożona w przyszłym miesiącu, jest Copilot w SharePoint Text v1. Umożliwi użytkownikom SharePoint poproszenie Copilota o przepisanie bieżących tekstów w postach i witrynach informacyjnych SharePoint. Dzięki temu w ciągu kilku sekund można łatwo zmienić ton tekstu, sprawdzić treść przed jej zastąpieniem, skrócić lub wydłużyć tekst, a nawet automatycznie go przepisać.

Copilot

Czytaj też: Copilot niedługo w Twojej lodówce. Microsoft wciska go w kolejne miejsca

Dokładny przegląd wszystkich zmian znajdziesz na blogu Microsoftu. Tutaj dodam jeszcze tylko, że Microsoft rozszerza dostęp Copilot for Microsoft 365 na szereg samodzielnych planów abonenckich oprogramowania. Do każdego z nich można teraz dodać usługę jako dodatek:

  • Aplikacje Microsoft 365 dla firm i przedsiębiorstw
  • Microsoft Teams Essentials, Enterprise i EOG
  • Exchange Kiosk, Plan 1 i Plan 2
  • Plan 1 i Plan 2 programu SharePoint
  • OneDrive dla planu biznesowego 1 i planu 2
  • Microsoft Planner Plan 1 (dawniej Project Plan 1)
  • Projekt Microsoft Plan 3 i Plan 5
  • Podstawowe informacje o projekcie online
  • Plan 1 i Plan 2 programu Visio
  • Microsoft ClipChamp

W chwili obecnej Copilot dla Microsoft 365 kosztuje 28,1 euro miesięcznie i jest opłacany w formie rocznej subskrypcji.