Google usprawni wejście w tryb Incognito na Chrome

Przejście do trybu Incognito w aktualnej wersji aplikacji Google Chrome wymaga naciśnięcia menu i wybrania go z rozwijanej listy. Ale producent pracuje nad kolejnym rozwiązaniem, które ma usprawnić ten proces oraz pozwolić przejść na Incognito bezpośrednio z opcji wyszukiwania. Będzie lepiej?
Chrome
Chrome

Jeśli ktoś jeszcze z niego nie korzystał, przypomnę, że tryb Incognito nie zapisuje historii przeglądania oraz wyszukiwania, jednak nie całkiem do końca jest się całkiem prywatnie. Aktywność może być widoczna dla dostawcy usług internetowych, adminów komputera oraz oczywiście odwiedzanych witryn. Nowy pomysł tego nie zmieni, ale może ułatwić przejście w Incogito.

Jak zmieni się mobilne Chrome?

Jak wypatrzono w internecie, najnowsza wersja beta (15.26.34.29.arm64) przeglądarki Google Chrome otrzymała przycisk przejścia w tryb Incognito w wynikach wyszukiwania. Nowy przycisk pojawia się, gdy tylko zaczniesz pisać w pasku wyszukiwania. Według osób, które już ją testowały, funkcja działała, a dzięki niej przeglądanie prywatne w aplikacji Google’a jest znacznie wygodniejsze.

Warto zauważyć, że to nie jedyna zmiana, którą wykryto w najnowszej wersji beta aplikacji Chrome. Google stara się także uprościć wygląd zakładek u dołu ekranu. W jaki sposób? Po prostu usuwając tekst z zakładek znajdujących się na dolnym pasku.

Google Chrome Incognito

Czytaj też: Mobilne Chrome otrzyma Działania oraz nowe narzędzia

Oznacza to, że pod ikonami kart na dolnym pasku nie będziesz już widzieć tekstów takich jak Strona główna, Szukaj czy Zapisane. Chociaż karty na dole wyglądają przejrzyściej i są zgodne z prostym interfejsem użytkownika, który Google chce osiągnąć, nie jest jasne, czy ta funkcja zostanie wkrótce udostępniona publicznie. Tak czy owak – Chrome z pewnością doczeka się jeszcze wielu poprawek oraz aktualizacji w kolejnych miesiącach.