Xiaomi Mix Fold 4 – znamy wygląd i specyfikację

Wakacje to sezon na składane smartfony. Za parę dni zobaczymy nowe Samsungi, trochę później swoje produkty pokaże Google i Honor. Jednak w sierpniu czeka nas też premiera składanego Xiaomi Mix Fold 4, a najnowsze ploteczki rzucają nieco światła na to, czego dokładniej możemy się spodziewać po tym urządzeniu.
Xiaomi Mix Fold 4 – znamy wygląd i specyfikację

Spodziewana specyfikacja Mix Fold 4

Źródłem przecieku jest Evan Blass, który udostępnił nie tylko dane o specyfikacji, ale także rendery, zdradzające wygląd najnowszego składaka Xiaomi. Możemy zatem spodziewać się dużej, rozciągającej się niemal na całą szerokość smartfonu wyspy, kryjącej 4 aparaty fotograficzne, diodę LED do doświetlania. Wolne miejsce zajęte jest przez logo Leiki i specyfikację obiektywów Leica Summilux, która jednak nie jest możliwa do odczytania.

Zestaw aparatów ma się składać z głównego szerokokątnego, z matrycą 50 Mpix i sensorem 1/1,55″, ultraszerokątnego z matrycą 12 Mpix, oraz dwóch aparatów z teleobiektywami: jeden z „zoomem” ×2, wyposażony w matrycę OmniVision OV60A (60 Mpix, rozmiar 1/2,61″) i drugi, z sensorem 10 Mpix i peryskopowym obiektywem ×5.

Xiaomi MIx Fold 3

Sercem Mix Fold 4 ma być najnowszy SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 – nie wiadomo niestety w tej chwili ile otrzyma pamięci RAM, ani jakie będą dostępne pojemności pamięci flash. Spodziewana pojemność akumulatora to 500 mAh. Brak w tej chwili informacji o mocy ładowania, jedynie przypuszcza się, że Mix Fold 4 otrzyma możliwość bezprzewodowego uzupełniania energii w akumulatorze. Niektóre wcześniejsze informacje (i certyfikacja 3C) sugerują, że smartfon może otrzymać także zdolność komunikacji za pośrednictwem sieci satelitarnej.

Od strony mechanicznej informacje mówią o tym, że grubość złożonego smartfonu nie przekroczy 10 mm. Obudowa ma być zabezpieczona przed wilgocią na poziomie IPX8 – niestety z tego wynika także, że nie raczej nie ma co spodziewać się podobnej odporności na kurz i pył.

Zobacz także: Galaxy Z Fold 6 – w sieci pokazały się ceny nadchodzących składaków. I… mogą odstraszyć! (chip.pl)