W przypadku Microsoft 365 wszystkie aktualizacje odbywają się za pomocą tzw. “hotpatchu”. To wygodne rozwiązanie, które polega na tym, że zmiany są instalowane i wdrażanie bez konieczności restartu systemu. W przypadku wprowadzania ich na wielu pracujących non-stop maszynach pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i jest niezwykle wygodne.
Co zmienia się w Microsoft 365?
Dzisiaj Microsoft opublikował wiadomość w portalu Centrum administracyjnego Microsoft 365. Oprócz linków do zasobów, post dodaje również wymagania, które administratorzy muszą sprawdzić przed hotpatchowaniem za pomocą Autopatch. Są to:
- urządzenia z systemem Windows 11 Enterprise w wersji 24H2 (kompilacja 26100.2033 lub nowsza) i zainstalowaną bieżącą aktualizacją bazową;
- procesor x64, w tym AMD64 i Intel (urządzenia Arm64 są nadal w publicznej wersji zapoznawczej);
- usługa Microsoft Intune umożliwia zarządzanie wdrażaniem aktualizacji hotpatch za pomocą polityki aktualizacji jakości systemu Windows z włączoną funkcją hotpatch.
Aby otrzymać aktualizację hotpatch z maja 2025 r., zarejestruj swoje urządzenia w usłudze hotpatch i zaktualizuj je za pomocą aktualizacji bazowej z kwietnia 2025 r.
Ponadto aby otrzymać aktualizację hotpatch z maja 2025 roku, należy zarejestrować swoje urządzenia w usłudze hotpatch i zaktualizować je za pomocą aktualizacji bazowej z kwietnia 2025 roku.
Czytaj też: Microsoft 365 przyspiesza jak nigdy dotąd. Nowa funkcja zachwyci użytkowników
Przypomnę, że hotpatch działa jako rozszerzenie usługi Windows Update i wymaga programu Autopatch do tworzenia oraz wdrażania aktualizacji na urządzeniach zarejestrowanych w zasadach aktualizacji jakości programu Autopatch. Microsoft podaje, że pierwsza aktualizacja hotpatch systemu Windows 11 trafi do przedsiębiorstw w drugim tygodniu maja 2025 r.