Robotyczna biel czy czerń galaktyki? Takie będą nowe edycje Xbox Series

Microsoft zapowiedział trzy nowe edycje konsol Xbox. Dwie z nich obsługują wyłącznie cyfrowe wersje gier, co może dla niektórych być minusem, jednak zaletą tego rozwiązania jest to, że dzięki temu cena będzie niższa. Do wyboru dwa razy wersja biała lub jedna czarna. A jakie są różnice pomiędzy nimi?
Xbox
Xbox

Konsole Xbox toczą cały czas rywalizację z Playstation 5. Wyniki finansowe wskazują, że zarówno Sony, jak i Microsoft nie mogą narzekać na brak zainteresowania swoimi propozycjami, aczkolwiek to firma z Japonii ma przewagę pod względem ilości sprzedanych urządzeń. A czy nowe Xboxy będą cieszyć się zainteresowaniem?

Xbox Series X i S – jak się prezentują?

Trzy nowe propozycje Microsoftu to Xbox Series S z dyskiem 1 TB, Xbox Series X z dyskiem 1 TB oraz Xbox Series X z dyskiem 2 TB. Pierwsze dwie są białe (Robot White) i całkowicie cyfrowe, czyli bez napędu optycznego oraz bez możliwości jego podpięcia. Edycja z dyskiem 2 TB to z kolei czerń (Galaxy Black) i mamy tu model z napędem. Co ciekawe, pierwsze przecieki o tych białych wersjach pojawiły się już w marcu b.r. – i jak się okazało, były prawdziwe.

Przypomnę, że w 2023 roku Microsoft wprowadził na rynek Xbox Series S 1TB Carbon Black, która jest nieco słabsza od możliwości dawanych przez Series X. Mimo to pozwala na szybkie loadingi podczas rozgrywki oraz zapewnia jakość do 120 FPS. Nowa konsola Series S z dyskiem 1 TB będzie mieć takie same możliwości. Cena ustalona przez producenta to 349,99 USD, co w przeliczeniu daje nam 1400 zł.

Czytaj też: Proszę mi to przesłać na testy. Microsoft tworzy wokół konsol Xbox memogenne mocarstwo

Xbox Series X 1TB Digital Edition to z kolei pełna moc konsoli, zapewniająca możliwość zabawy w 4K i płynne działanie popularnych produkcji, jak Call of Duty, Halo, Forza, Diablo itp. Tutaj cena została ustalona na 449,99 USD, czyli ok. 1800 zł. Ostatnia nowość to Xbox Series X – 2TB Galaxy Black Special Edition. Ma być to najsilniejsza z obecnie dostępnych konsol, a podobno jej design został zainspirowany nocnym niebem. Tutaj cena wyniesie 599,99 USD, co daje nam ok. 2,4 tys. zł.

Wszystkie konsole powinny być dostępne w drugiej połowie tego roku. Jak jednak podkreśla Microsoft, lokalne ceny mogą różnić się od rekomendowanych.