Napisz poradnik o starych grach i wygraj nagrodę wartą 300 zł

Z racji, że nieco uzupełniam miłościwie nam blogującego Gameblogera, to pobawię się nieco i w to, co robi Retrobloger. Chcę powspominać trochę gier, nad którymi zarwałem wiele nocy. Gry te oczywiście działały pod DOS-em. Zanim jednak zdecyduję się napisać ten tekst, chciałbym pomóc posiadaczom nowych kompów (czyli 99% z nas w praktyce), by mogli zobaczyć o czym piszę. W tym celu niezbędny jest poradnik jak takie gry odpalić. To zadanie dla Was! Tak, skoro dotychczas, Waszym zdaniem, “sprzedaję się” Microsoftowi i innym firmom, to teraz sprzedam się Wam;)
Chcę w to zagrać jeszcze raz. A potem opisać to i parę innych tytułów. Pomożecie?

Chcę w to zagrać jeszcze raz. A potem opisać to i parę innych tytułów. Pomożecie?

Poradnik ma nadawać się do publikacji bez zbyt wielkich korekt redakcyjnych z mojej strony (daruję Wam literówki czy gramatykę, chodzi o przejrzystość, sens i skuteczność). Ma działać pod moim Windows 7 64-bit (jeżeli działasz na Viście lub XP, służę jako beta-tester do konsultacji). Nie może wykorzystywać dodatkowych płatnych narzędzi. Jeżeli planujesz wykorzystać do tego Linuksa, musi to być metoda bez jego instalacji (czyli, przykładowo, uruchamiam jakieś Live CD, bootuje się, wkładam płytę z grą lub pliki z dyskietek, coś tam robię co opiszesz, i działa). Gry mają działać (jeżeli tak wynika z ich natury) z SVGA, dźwiękiem i obsługą napędu optycznego. Poradnik ma zrozumieć każdy lamer. Uczulam autorów na fakt, że stare gry korzystały z różnych dziwnych rozszerzeń pamięci operacyjnej (XMS, EMS, DOS4gw), sprawdźcie to.

OK, napisałem czego wymagam, to teraz czas na zachętę. Z racji tego, że to jest mój prywatny blog, a nie teksty sygnowane logiem CHIP.pl, nagrody również muszę kołować sam. Postanowiłem więc przejrzeć moje pudło z gratami i zobaczyć, czy nie mam czegoś cennego na stanie w domu. I znalazłem. Zwycięzca, czyli osoba, której poradnik opublikuję na łamach tego bloga, będzie mógł wybrać pomiędzy kamerą internetową Creative Live! Cam Optia AF (zwycięzca naszego rankingu, najlepszy tego typu produkt na rynku) i kartą dźwiękową Creative X-Fi Fatal1ty Professional Series (wersja PCI, nie PCI-Express). Dysponuję tylko samym sprzętem, bez pudełek ani płytek ze sterownikami (które można w parę minut pobrać z Sieci), sprzęt był używany (przeze mnie), ale jest w 100% sprawny i nie nosi żadnych śladów użytkowania (pewnie odkurzyć będzie trzeba;)). W zabawie biorą udział użytkownicy zarejestrowani na na portalu.

Ostatnie, najważniejsze, żeby nie było nieporozumień “a czemu wygrał on a nie ja”. To mój blog i tekst wybieram ja. Generalnie obowiązuje zasada “kto pierwszy, ten lepszy”, ale jeżeli tekst nadesłany później będzie lepszy, to wybiorę właśnie ów tekst. Jeżeli nie zgadzasz się z tymi warunkami, to nie uczestnicz w zabawie. Przypominam, że daję Wam za jeden wieczór z tekstem produkt warty ponad 300 zł w obu przypadkach.

Macie czas do 23:59 w niedzielę. Maile niech tematem zaczynają się od “[SIEĆPOSPOLITA]”. Adres do tekstów i konsultacji: [email protected] Powodzenia! 🙂

Przypominam też o możliwości pisania do mnie w innych sprawach, o czym wspominałem w pierwszej notce. Jeżeli masz pomysł na własny tekst, chcesz bym coś omówił na blogu lub masz jakikolwiek inny interes – pisz śmiało!