Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #9

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #9

Android Manager

Android Manager

Android Manager 

cena: bezpłatny

Narzędzie do synchronizacji danych pomiędzy telefonem i komputerem osobistym. Oprócz zainstalowania aplikacji na waszym telefonie, Android Manager wymaga również instalacji klienta na Waszym pececie. Osobiście nie widzę potrzeby synchronizacji Androida z komputerem (od czego jest chmura?), ale niekórym na pewno sie przyda. Program korzysta z sieci WiFi, co oznacza brak uciążliwego podłączania kabli. Instrukcja oraz klient na PC do pobrania stąd.
qr_androidmanager
App 2 SD

App 2 SD

App 2 SD

cena: bezpłatny

Bardzo prosty i funkcjonalny za razem “menadżer programów”. Jeśli instalujecie dużo aplikacji na swoim Androidzie a Market to wasz drugi dom, to myślę, że App 2 SD bardzo się Wam przyda. Program służy do prostego przenoszenia zainstalowanych aplikacji na kartę SD (działa również w drugą stronę oczywiście). Aplikacja sama sprawdza, które z zainstalowanych pozycji mogą zostać przeniesione.

qr_app2sd
Group My Apps

Group My Apps

Group My Apps

cena: bezpłatny

Zapełniliście już wszystkie 5/7/9 pulpitów Absolutnie Potrzebnymi aplikacjami i brakuje Wam nieco miejsca? Dzięki Group My Apps możecie uporządkować waszą kolekcję i pogrupować wasze aplikacje w folderach. Nie jest to tak wygodny mechanizm jak standardowe rozwiązanie w iOS’ie, ale na pewno jest to jakiś początek.

qr_groupmyapps

File Expert

File Expert

File Expert

cena: bezpłatny

Zanim ktoś powie “kolejny, tysiąc czterysta dziesiąty menadżer plików” to muszę zwrócić uwagę na 2 rzeczy: File Expert to bardzo wygodny menadżer plików, aż chciałoby się rzecz, że jest “z prawdziwego zdarzenia”. Druga sprawa: za pomocą tej aplikacji można zamienić swój telefon w serwer http lub ftp i zarządzać jego zawartością bezpośrednio z przeglądarki, a postawienie takiego serwera zajmuje ok. 5 sekund.

qr_filexpert

Cam Scanner

Cam Scanner

Cam Scanner

cena: bezpłatny

Bardzo wygodna aplikacja, jeśli do kopiowania dokumentów/notatek/innych tekstów używacie telefonu w waszym Androidzie. Aplikacja czyści większość szumów, sprawiając, że tekst jest bardziej przejrzysty, do tego oferuje całkiem wygodne funkcje przycinania obrazu. Sesja się zbliża – studentom polecam przetestowanie Cam Scannera.

qr_camscanner

Więcej:aplikacje