10 najlepszych rozszerzeń do Opery 11 #3

Opera też potrafi blokować reklamy. Nie jest to jednak tak wygodne, jak w Mozilla Firefox, czy w Google Chrome, ale możliwe do zrealizowania. W tym zestawieniu najlepszych rozszerzeń podpowiadamy w jaki sposób zainstalować i skonfigurować rozszerzenie NoAds.
Opera wraz z wersją 11 pokazała zupełnie nową jakość. Jest szybka i obsługuje rozszerzenia.
Opera wraz z wersją 11 pokazała zupełnie nową jakość. Jest szybka i obsługuje rozszerzenia.

Pojawił się także nowy dodatek informujący o nowej poczcie GMail. Ten, w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań potrafi także wyświetlić listę nieprzeczytanych wiadomości. Pośród rozszerzeń znalazł się także Snip It! To prosty przycisk, dzięki któremu będziecie mogli wygrać każdą aukcję na Allegro/eBay. Warto zwrócić uwagę także na Clippera, czyli rozbudowany schowek do którego trafiają wszystkie wciśnięcia CTRL+C. Kolejnym rozszerzeniem jest SearchPreview, który dodaje miniaturki stron internetowych do wyników wyszukiwania Google.

Rozszerzenia do przeglądarek

    Opera 11

NoAds Fixed (blokowanie reklam)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/noads-fixed Jedno z najlepszych rozszerzeń do przeglądarki Opera, które umożliwia blokowanie reklam. Niestety nie jest ono tak wygodne w obsłudze jak AdBlock do Google Chrome. Nie zmienia to jednak faktu, że w kilka chwil pozbędziemy się większości reklam.

Aby tego dokonać najpierw instalujemy rozszerzenie. Następnie w pasek adresu wpisujemy about:config. Rozwijamy pozycję Persistent Storage i wartość User JS Storage Quota zmieniamy z 0 na 500. Klikamy Zapisz i restartujemy przeglądarkę.

Rozszerzenie domyślnie blokuje wiele reklam, ale niestety nie radzi sobie ze wszystkimi. Chociaż co ciekawe, z CHIP-a wycina co do jednej;) Jedna wystarczy wejść na Onet i… naszym oczom ukazuje się wielka reklama.

NoAds potrafi blokować reklamy, ale nie jest to takie proste.

NoAds potrafi blokować reklamy, ale nie jest to takie proste.

Aby ją usunąć należy kliknąć w ikonę NoAds i wybrać opcję Blokowanie reklam. Dzięki temu przy bannerze pojawi się znaczek “x”. Klikamy na niego i…

Tutaj musimy włączyć myślenie. Z adresu trzeba wyciąć

Tutaj musimy włączyć myślenie. Z adresu trzeba wyciąć “/m/mrr/top/”.

To adres serwera, z którego serwowane są reklamy. Powyższy adres dotyczy zapewne tylko tej reklamy. Aby zablokować wszystkie, wystarczy w adresie zostawić adres serwera z bannerami, czyli http://reklama.onet.pl/bannery. Klikamy OK. Reklama znika.

Shareaholic for Opera (udostępnianie ciekawych stron)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/shareaholic-for-opera Wchodzisz na jakąś Niesamowicie Fajną Stronę i chciałbyś się nią jak najszybciej podzielić ze znajomymi? Możesz wysłać maila, wkleić link do komunikatora, lub na facebooka. Na szczęście jest dużo prostsza metoda. Wystarczy zainstalować Shareaholic i dosłownie dwoma kliknięciami udostępniać strony przez takie usługi jak m.in. Facebook, Twitter, LinkedIn, Bit.ly, Goo.gl, Instapaper, Amazon Wish List, Digg, Google Buzz, Google Apps, Google Gmail, Google Notebook, Google Reader.

Shareaholic for Opera pozwoli Ci udostępnić dowolną treść przez wiele różnych usług.

Shareaholic for Opera pozwoli Ci udostępnić dowolną treść przez wiele różnych usług.

Documents preview (szybki podgląd dokumentów)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/documents-preview Szukasz czegoś w Sieci, ale wyniki dostępne są w plikach DOC, PPT lub PDF. Oznacza to, że trzeba zainstalować Microsoft Office oraz Adobe Reader. Tak było do niedawna. Teraz wystarczy zainstalować dodatek Documents preview, który otwiera wyżej wymienione dokumenty w pakiecie Google Docs. Co ciekawe, wcale nie trzeba mieć konta Google, aby korzystać z tej usługi.

Documents preview umożliwia szybki podgląd popularnych dokumentów.

Documents preview umożliwia szybki podgląd popularnych dokumentów.

OMeasure! (narzędzie pomiarowe dla twórców stron)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/omeasure Tworzysz strony internetowe? W takim razie powinieneś wiedzieć, że czasami trzeba zmierzyć jakiś element widoczny na dowolnej witrynie. Właśnie w tym celu zostało stworzone rozszerzenie OMeasure! Aby je uruchomić rozszerzenie, klikamy na jego ikonę i zaznaczamy myszą dowolny fragment strony.

OMeasure! to świetne narzędzie dla web developerów.

OMeasure! to świetne narzędzie dla web developerów.

To-Read sites (lista stron do przeczytania)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/to-read-sites Wchodzisz na interesującą stronę, jednak po chwili za twoim komputerem zjawia się szef. Co zrobić, aby zapoznać się ze stroną i jednocześnie nie irytować przełożonego? Rozwiązanie jest bardzo proste – wystarczy zainstalować rozszerzenie o nazwie To-Read sites. Dzięki niemu możemy stworzyć listę stron, które można przeczytać później.

To-Read sites to świetne rozszerzenie dla osób, które nie mają czasu.

To-Read sites to rozszerzenie dla osób, które nie mają czasu. A nowy singiel O.S.T.R. jest świetny:)

Snip It! (wygrywanie licytacji na Allegro/eBay)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/snip-it-ebay-button Snip jest snajperem aukcyjnym, który znacznie ułatwia wygrywanie licytacji na Allegro oraz eBay. Robi to kilka sekund przed zakończeniem aukcji, przez co inni licytujący są bezsilni. Korzystanie ze snip.pl jest płatne, aczkolwiek mamy prawo do pięciu darmowych “strzałów”. Opisywane rozszerzenie umożliwia szybkie przejście na snip.pl, gdy znajdziemy interesującą nas aukcję.

Snip It! pozwoli wygrać niemal każdą aukcję na Allegro/eBay.

Snip It! pozwoli wygrać niemal każdą aukcję na Allegro/eBay.

Google Mail Notifier (sprawdzanie poczty GMail)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/google-mail-notifier Już raz opisywałem rozszerzenie, które sprawdza zawartość naszego GMaila. Dlaczego więc tego typu dodatek pojawia się po raz wtóry? Po prostu ten jest lepszy, bowiem oprócz informacji o liczbie nieprzeczytanych wiadomości mamy szybki podgląd co do nas przyszło. Osobiście odinstalowuje GMail Checker i zastępuje go Google Mail Notifier.

Google Mail Notifier to najlepsze rozszerzenie do sprawdzania poczty GMail.

Google Mail Notifier to najlepsze rozszerzenie do sprawdzania poczty GMail.

Youtube Autoplay Killer (wyłączenie automatycznego odtwarzania)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/youtube-autoplay-killer Otwierasz stronę z filmem na YouTube, a ten zaczyna odtwarzać się automatycznie. Wspaniała funkcja. Otwierasz pięć różnych stron filmami i te… zaczynają odtwarzać się automatycznie. To już nie jest tak wspaniałe, gdyż trzeba zatrzymać każdy z osobna.

Youtube Autoplay Killer automatycznie pauzuje odtwarzanie filmu jednocześnie pozwala na buforowanie odtwarzania. Oznacza to, że po kilku chwilach możemy mieć dostęp do kilku(nastu) filmów do obejrzenia i żaden z nich nie zatnie się nawet na moment.

Youtube Autoplay Killer to rozszerzenie z kategorii

Youtube Autoplay Killer to rozszerzenie z kategorii “must have”.

Clipper (rozbudowany schowek)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/clipper Chciałbyś skopiować do schowka kilka informacji jednocześnie? To możliwe dzięki rozszerzeniu Clipper. Wystarczy zaznaczyć tekst i nacisnąć CTRL+C, a następnie CTRL+V. Różnica polega na tym, że z listy widocznej w rogu przeglądarki możemy wybrać, co chcemy skopiować.

Rozszerzenie standardowo nie potrafi kopiować danych ze stron HTTPS. Aby to zmienić w pasek przeglądarki wpisujemy about:config. Następnie odnajdujemy i uruchamiamy pozycję User JavaScript on HTTPS .

Clipper to schowek, który może zapamiętać więcej niż jedno CTRL+C.

Clipper to schowek, który może zapamiętać więcej niż jedno CTRL+C.

SearchPreview for Google (podgląd wyszukiwania)

pobierz: https://addons.opera.com/addons/extensions/details/searchpreview-for-google Co powiesz na to, aby każdy wynik wyszukiwarki Google był przyozdobiony miniaturką strony internetowej? Właśnie taką funkcję pełni rozszerzenie SearchPreview for Google. Po instalacji nie trzeba nic konfigurować. Wystarczy otworzyć stronę Google i wpisać dowolny tekst. Efekt działania dodatku widzicie poniżej.

SearchPreview for Google dodaje podgląd stron do wyników wyszukiwania.

SearchPreview for Google dodaje podgląd stron do wyników wyszukiwania.