Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Symbiana #7

Po jednorazowym odchyleniu standardowym, które miało miejsce w ubiegłym tygodniu, powracamy do naszego rozkładu normalnego, i miejmy nadzieję, żadnych już waria(n)cji nie będzie. Z pewnością zauważyliście, że wasz Ovi sklep poprosił o aktualizację samego siebie – niestety, mam wrażenie, że nowe “intro” nie posłużyło mu i teraz uruchamia się jeszcze wolniej. Na pewno też jesteście świeżo po aktualizacji swojego OS-u do wersji 1.1. Czy tak jak ja, jeszcze nie odnaleźliście żadnych “nowości” w systemie?
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty
Ściśle fajne aplikacje dla Symbiana już po raz trzynasty

Ok, dość narzekań (muszę odreagować, bo telewizor odmówił mi posłuszeństwa i nie obejrzałem dzisiejszego odcinka “Pierwszej Miłości”). Dla poprawy nastroju, mam więc dla was parę fajnych gier, a także dwa narzędzia.

Wpierw jednak odniosę się do komentarzy pod poprzednimi ściśle fajnymi – informowałem was już wcześniej, iż z uwagi na liczne ograniczenia, pomimo najszczerszych chęci i kompatybilności różnych wersji systemu Symbian, niemożliwym jest (przynajmniej legalnie) pobieranie aplikacji z S^3 na S60 i odwrotnie.

Jako, że dysponuję aktualnie Nokią N8, ściśle fajne proponowane są dla systemu Symbian^3 i ekranów dotykowych. Jeśli chcecie, abym wyszukiwał wam również najlepsze aplikacje dla platformy S60, musicie więcej klikać, ażeby na horyzoncie pojawiła się podwyżka, a co za tym idzie – możliwość zakupu nowego telefonu z S60:)

Klikać, klikać, klikać, klikać. Już? No dobrze, to teraz klikajcie w linki do ściśle fajnych aplikacji na Symbiana! Zaczynamy:

Zobacz też poprzednie Ściśle Fajne dla Symbiana!

RiverRaider

Cena: bezpłatny (ograniczona); pełna wersja 7,38 zł

Kto z was nie grał chociaż raz w kultowy i niezapomniany River Raid, ten niech lepiej się nie przyznaje. Legendarna gra z 1982 roku, popełniona przez geniuszy z Activision dla konsoli Atari, teraz powraca w nieco odmienionej formie. Zamiast myśliwca, kierujemy statkiem, a zamiast latać, płyniemy (cóż za oczywista oczywistość). Pozostałe elementy gry jednak się nie zmieniły. W wersji darmowej “RiverLite” do przejścia mamy 12 pierwszych poziomów gry, natomiast pełna wersja gry oferuje “nieskończoną” liczbę poziomów. Warto dodać, że RiverRaider został napisany przez Polaka – Leszka Kołtuńskiego.

TT Stress Buster

Cena: bezpłatny

Wy również czujecie czasem nieodpartą chęć rozwalenia, rozgniecenia, spuszczenia w ubikacji tudzież zrzucenia z 22 piętra swojego telefonu? Teraz możecie się wyżyć, nie robiąc mu krzywdy. Po to właśnie stworzona została aplikacja TT Stress Buster. Po jej uruchomieniu pojawia nam się czarny ekran – teraz możemy trochę mocniej przyłożyć pięść do ekranu, a ten nam “pęknie”, Różnicy pomiędzy przyłożeniem w ekran bez i z włączoną aplikacją Stress Buster, nie polecam sprawdzać.

Nokia Internet Radio

Cena: bezpłatny

Bezpłatny klient internetowego radia, pozwalający na słuchania niezliczonej ilości stacji radiowych, działających przez Internet. Możliwe jest wyszukiwanie interesujących nas stacji po kategoriach, po słowie kluczowym, albo bezpośrednio po wpisaniu konkretnego URL-a. Stacje podzielone są także według regionu i języka, a te, których najczęściej słuchamy, możemy dodać do ulubionych, dzięki czemu zawsze będziemy mieć je pod ręką. Muzyki można posłuchać zarówno na głośnikach, jak i w słuchawkach (co nie jest takie oczywiste przy “zwykłym” radiu FM), oraz oczywiście puścić ją w tle.

UWAGA: Aplikacja rzecz jasna wymaga dostępu do Internetu.

Checkers Touch

Cena: bezpłatny

Checkers Touch, to nic innego, jak gra w warcaby zoptymalizowana pod ekrany dotykowe. Mam nadzieję, że zasad gry tłumaczyć nikomu nie muszę, zatem ograniczę się tylko do opisania samej aplikacji. Checkers, których twórcą jest dobrze nam znana grupa Offscreen, pozwala zmierzyć się zarówno z komputerem (chociaż niestety A.I. komputera pozostawia wiele do życzenia), jak i osobą obok. Warunkiem bezpłatności gry, jest konieczność wyświetlania reklam, a więc aplikacja nawiązuje połączenie z Internetem.

Rollercoaster Extreme

Cena: bezpłatny

Niepozorna, ale naprawdę fajna gra. Znajdujesz się w kolejce górskiej, która z impetem mknie a to w dół, a to w górę, co chwila rzucając na boki. Twoim zadaniem jest łapanie w trakcie jazdy bonusów i unikanie przeszkód. Zasada jest prosta – im szybciej jedziesz, tym więcej punktów zdobywasz. Sterowanie natomiast odbywa się poprzez poruszanie telefonu, przy pomocy akcelerometru. Łącznie przejechać się możemy na ośmiu nowojorskich kolejkach górskich.

UWAGA: Aplikacja nie wymaga aktywnego połączenia z Internetem, jednak waży ponad 10 MB, dlatego najlepiej pobierać ją poprzez łączność WiFi.