Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #23

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:
Ściśle fajne: najlepsze aplikacje na Androida #23

SPB Shell 3D

SPB Shell 3D

SPB Shell 3D

cena: 42,37zł

pobierz z Android Market

Jeśli przed Androidem korzystaliście z systemu Windows Mobile, lub Symbiana, to całkiem prawdopodobne, że słyszeliście już o SPB Shell. Genialny launcher doczekał się w końcu swojej premiery na Androida i trzeba przyznać, że wygląda imponujaco. SBP działa wyjątkowo płynnie, animacje przejść cieszą oko (szczególnie, że wersja na Androida jest bardzo “trójwymiarowa”), organizacja aplikacji i folderów została zaprojektowana zarówno z sensem jak i z dobrym pomysłem (dość rzadka kombinacja), a jeśli kochacie grzebać w ustawieniach to… W SPB jest ich sporo. Jedynym problemem jest cena aplikacji. 42,37zł za nakładkę na system?

obejrzyj wideo

Bubble Birds

Bubble Birds

Bubble Birds

cena: bezpłatny

Co powiecie na kolejny “klon Angry Birds”? Tak myślałem. Tym razem jednak, twórcy Bubble Birds nie wskrzesili pomysłu ze Scorched Earth w innym opakowaniu. Bubble Birds kojarzy się bardziej z hybrydą Zumy i Space Invaders. Podobno ten gatunek ma nawet swoją nazwę i określany jest przez fanów jako “Bubble Shooter”, ale nie jest to chyba na tyle popularna nazwa, żebym nie napisał czegoś więcej o grze. Rozgrywka w Bubble Birds polega na strzelaniu ptakami, losowanymi w różnych kolorach upierzenia, w ptaki umieszczone na górze ekranu. Trik polega na tym, żeby trafiać w te, które mają taki sam kolor. Bubble Birds, nie powiem, jest całkiem grywalne. Zresztą jest to obecnie najpopularniejsza gra dla systemu Windows Phone 7, a na Blackberry Market zajmuje drugą pozycję w rankingu popularności.

SPC

SPC

SPC – Music Sketchpad Demo

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Nie wiem jak Wy, ale ja mam słabość do dobrze wykonanych aplikacji, które służą do tworzenia muzyki. SPC został całkiem sprytnie zaprojektowany – na głównym ekranie, służącym do tworzenia pętli/loopów mieści się aż 16 pól, które tylko czekają na przypisanie do nich konkretnych dźwięków. Twórcy oprócz dobrego wyglądu, nie zapomnieli o funkcjonalności: pomyślano o obsłudze multidotykowej, o szczegółach takich jak sequencer dla każdego z 16 pól, dodaniu equalizera i cięciu pętli. Nie namawiam nikogo do natychmiastowego zakupu pełnej wersji, która umożliwia eksport stworzonych sampli do plików wav, ale jeśli tworzenie muzyki na telefonie to wasze powołanie, to warto sprawdzić SPC.

Pinnacle Locker

Pinnacle Locker

Pinnacle Locker

cena: bezpłatny

pobierz z Android Market

Ta aplikacja to nic innego, jak menadżer profili. Funkcjonalność, wydawałoby się, niepotrzebna na telefonie, który jakoby domyślnie ma tylko jednego użytkownika, ale… Pomysł wydaje się całkiem ciekawy: inne konfiguracje skrótów na pulpitach w zależności od miejsca w którym przebywacie, czy wykonywanych przez Was czynności. Na przykład w pracy, na pulpicie głównym chcecie mieć widżety szybkiego wybierania, które skontaktują Was “asap” z waszymi współpracownikami, ale po wyjściu z fabryki, nie są Wam już do niczego potrzebne. Wystarczy zainstalować Pinnacle Lockera i zastanowić się jak to sobie wszystko logicznie poukładać. 

Pew Pew

Pew Pew

Pew Pew

cena: bezpłatny


pobierz z Android Market

“W galaktyce rządzonej przez dzikie, geometryczne kształty, jeden człowiek podejmuje z nimi walkę, której stawką jest uratowanie ludzkości oraz cyborga, którego ów bohater kocha” – ten opis jest na tyle absurdalny, że postanowiłem go tu umieścić. Pew Pew 2 to bardzo prosty shooter, okraszony retro-stylistyką i całkiem niezłą grywalnością. Do tego, ta darmowa gierka nie ma żadnych reklam! Tak, reklam absolutnie brak, więc jeśli ktoś je lubi, będzie niepocieszony.