Ściśle Fajne: najlepsze aplikacje na Androida #20

Gdybyście ominęli któryś z poprzednich odcinków:
Ściśle Fajne: najlepsze aplikacje na Androida #20

Google Body

Google Body

Google Body

cena: darmowy (wymaga Androida 3.0)

pobierz z Android Market

Studenci medycyny powinni ucieszyć się z tej aplikacji najbardziej, ale myślę, że nie tylko oni zechcą przetestować Google Body. Kolejna aplikacja od Google to szczegółowy i trójwymiarowy model anatomiczny człowieka. Twórcom aplikacji nie można zarzucić płytkiego podejścia do tematu – omawiany model podzielony jest na kilka warstw: układ mięśniowy, kostny, organy wewnętrzne itd. Jak na razie, do podziwiania dostępny jest tylko model kobiety. 

Notifo

Notifo

Notifo

cena: darmowy (beta)

pobierz ze strony producenta

Bardzo prosta usługa, która pozwoli Wam na otrzymywanie powiadomień z dowolnej aplikacji w waszym telefonie. Na przykład po odpowiednim skonfigurowaniu Notifo, użytkownik będzie informowany o nowych powiadomieniach na Twitterze, nowych wiadomościach RSS, czy przypomnieniach Todoist. Pełna lista obsługiwanych aplikacji znajduje się tutaj. Ja zachęcam do przetestowania tego pomysłu i mam nadzieję, że twórcy wyjdą niedługo z wersji beta i aplikacja pojawi się w Android Market.

Rockit Player

Rockit Player

Rockit Player

cena: 5,77zł /darmowy przez pierwsze 7 dni

pobierz z Android Market

Jeśli nadal nie znaleźliście swojego androidowego, wymarzonego odtwarzacza mp3 to być może czekaliście na Rockita. Zacznijmy od najważniejszej rzeczy, czyli organizacji muzyki – Rockit sortuje pliki mp3 według albumów, wykonawców, oceny użytkownika i folderów. Do tego, bardzo fajną funkcją odtwarzacza są automatycznie generowane playlisty (oczywiście użytkownik może tworzyć własne) takie jak: Ulubione utwory (na podstawie oceny użytkownika), utwory ostatnio dodane i.. utwory jeszcze nieprzesłuchane! Bardzo ważną rzeczą dla mnie jest również współpraca z ekranem blokady (locksreenem), z czym Rockit radzi sobie świetnie – można ustawić go tak, żeby odtwarzacz zastępował standardowy panel, co znacznie ułatwi Wam zarządzanie muzyką. 

Launcher 7

Launcher 7

Launcher 7

cena: darmowy

pobierz z Android Market

Najbardziej udany, androidowy launcher imitujący interfejs znany z Windows Phone 7. Do tego, to pierwsza aplikacja, która pozwala na reorganizację “siódemkowego” pulpitu. Jeśli zastanawialiście się nad wygodą korzystania z WP7, to jest to bardzo dobry sposób na zapoznanie się z interfejsem Microsoftu. 

Text Secretary

Text Secretary

Text Secretary

cena: 5,73zł

pobierz z Android Market

Nie wiem, czy pomysł na tą aplikację został w niej w pełni wykorzystany, ale od początku. Text Secretary wyśle z waszego telefonu, wcześniej zdefiniowane wiadomości tekstowe w stylu “siedzimy z Arturem przy okrągłym stole, ważą się losy królestwa, nie mogę teraz odpisać”. Widget dodany do aplikacji pozwala na błyskawiczne przełączenie się w tryb “niedostępny” i w przypadku wiadomości tekstowych, program sprawdza się świetnie i nie mam mu nic do zarzucenia. Tylko czemu nikt nie pomyślał o  wysyłaniu SMS-ów do numerów, które próbowały się do nas dodzwonić?