Lubię poniedziałki: 10 stron, które odmienią twoje życie!

Lubię poniedziałki: 10 stron, które odmienią twoje życie!

PIXLR

http://www.pixlr.com/editor

Świetna strona, do użycia chociażby w sytuacjach, kiedy chcecie przyciąć zrzut ekranu, lub dodać tekst do obrazka, korzystając z cudzego komputera, na którym nie zainstalowano żadnych programów graficznych. Pixlr oferuje całkiem niezłe możliwości jak na aplikację działającą w przeglądarce – w tym również pracę na warstwach. Domyślne efekty do naniesienia na zdjęcia są również nader-satysfakcjonujące. Spróbujcie sami. Niestety edytor

nie radzi sobie z formatem.png

– mamy nadzieję, że zostanie to poprawione zanim format JPG straci swoją popularność. Strona umożliwia upload grafiki z komputera, stworzenie nowego obrazka lub bezpośrednie otwarcie grafiki z podanego adresu url.

MINUS

http://min.us

Naszym bardzo subiektywnym zdaniem jest to najszybszy sposób na udostępnienie dowolnego pliku. Przechodzimy pod powyższy adres, przeciągamy dowolny plik z naszego komputera i upuszczamy go w dowolnym miejscu na stronie i gotowe. Po chwili jaką zajmie przesłanie pliku na serwer, strona się przeładuje i wyświetli linki służące do pobrania przesłanych przez was materiałów.

W przypadku obrazków

, strona umożliwia przesyłanie wielu plików na raz i automatycznie tworzy z przesłanych grafik galerię, do której oczywiście podany jest link umożliwiający udostępnienie jej swoim znajomym. Jeśli zaczniecie korzystać z serwisu dość często, to warto rozważyć instalację desktopowego klienta min.us – pobrać go można stąd.

JAKDOJADĘ

http://www.jakdojade.pl

Bardzo możliwe, że każdy z dostępem do internetu zna tą stronę od dawna, ale nie mogliśmy ryzykować. Jeśli nie jesteście biegli w sztuce podróżowania komunikacją miejską, to wystarczy odwiedzić powyższy adres, podać miejsce w którym aktualnie przebywacie i cel podróży. Strona zajmie się resztą i zaproponuje Wam najlepsze połączenie. Portal posiada oczywiście mobilną wersję, którą warto dodać do zakładek w swoim smartfonie.

PRZECINKI

http://www.przecinki.pl

Strona sprawdzi za Was pisownię pod kątem umiejscowienia przecinków – czyli najtrudniejszej części w interpunkcji i zasugeruje Wam ich poprawne pozycje. Nie namawiamy, żeby przestać zwracać uwagę na interpunkcję, ale warto mieć ją w zakładkach w celu upewnienia się, czy z waszym tekstem jest wszystko w porządku. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, strona nie zawsze radzi sobie z tekstem. Mamy nadzieję, że autorzy będą nadal pracowali nad udoskonaleniem algorytmu.

SPEEDTEST

http://www.speedtest.net

Przydatna strona do testowania wydajności i parametrów łącza internetowego. Często zdarza się tak, że rzeczywista szybkość transferu różni się od tej, która reklamowana jest przez operatorów. Chociażby dlatego warto to sprawdzić. Zmiana karty sieciowej, bądź routera to też dobra okazja do odwiedzenia powyższego adresu.

10 MINUTE MAIL

http://10minutemail.com/

Kolejny serwis wymaga od Was rejestracji i zaraz po tym, gdy skorzystacie z niego ten pierwszy i ostatni raz w życiu, zacznie bombardować spamem waszą skrzynkę pocztową? Znamy tą sytuację aż za dobrze – a wystarczy odwiedzić powyższą stronę, która automatycznie wygeneruje dla Was losowy adres e-mail, działający przez 10 minut. Akurat tyle czasu potrzeba, aby aktywować konto, klikając w link otrzymany w mailu. To rozwiązanie nie uchroni Was całkowicie od spamu, ale na pewno zwiększy porządek w waszej skrzynce pocztowej.

RANDOM.ORG

http://www.random.org/

Najpopularniejszy portal, jeśli chodzi o generowanie prawdziwie losowych wyników. Jeśli organizujecie jakiś konkurs, bądź loterię, wykorzystanie random.org w celu wylosowania wyników jest chyba najpopularniejszym sposobem, z którego korzysta mnóstwo portali internetowych. Może się też przydać zapominalskim Mistrzom Gry, kiedy okaże się, że K20 została w domu, a bez niej, jak wiadomo – nie da się prowadzić.

EGGTIMER

http://e.ggtimer.com

Niezawodny timer w “zasięgu ręki” to dobra rzecz. Oczywiście, dowolny smartfon radzi sobie lepiej w tej roli, niż jakakolwiek strona internetowa, jednak eggtimer ma kilka zalet: otworzenie kolejnej karty w przeglądarce to praktycznie zero wysiłku. Timer jest dostępny wszędzie tam, gdzie możecie nawiązać połączenie z siecią. Za pomocą mechanizmu zakładek w przeglądarce, można stworzyć sobie kilka najczęściej używanych czasów, na przykład:

http://e.ggtimer.com/45minutes.

Nie jest to strona, z której korzystam codziennie, jednak, kiedy aukcja internetowa, którą bardzo chcę wygrać kończy się za 13 minut, przypominam sobie o jej istnieniu.

DROPTUNES

http://droptun.es/

Serwis niestety przyda się tylko użytkownikom

Dropboxa,

pozostałych zmuszeni jesteśmy odesłać chociażby na Soundcloud, jednak to nie będzie to samo. Do czego służy Droptunes? Używasz Dropboxa? Przechowujesz w folderze Dropboxa swoją muzykę, którą z chęcią uprzyjemniłbyś sobie czas spędzony w pracy, lub jesteś akurat u znajomego i koniecznie chcesz pokazać mu swoją ulubioną płytę? Po załadowaniu się strony Droptunes, użytkownik zostanie poproszony o login i hasło do Dropboxa – po udanym logowaniu, wystarczy wskazać folder z muzyką i… no cóż, gra muzyka. Bez konieczności pobierania jej na dysk. Bardzo wąskie zastosowanie, niemniej jednak bardzo funkcjonalne.

CHIP

http://www.chip.pl/

Portal, bez którego nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować, etcetera, etcetera. Bardzo dziękujemy za przeczytanie dzisiejszego LP w całości i zachęcamy do uzupełnienia tej listy o wasze typy. Przy okazji: zdajemy sobie sprawę, że istnieje wiele alternatyw, które oferują podobne funkcje do portali wymienionych powyżej, jeśli na przykład uważacie, że imgur.com oferuje o wiele więcej niż min.us, to… komentarze są do waszej dyspozycji.