Opera Mobile i Mini uzupełnią za ciebie to, co chcesz wpisać

W najnowszych wersjach pojawia się sprytniejsze rozpoznawanie domen i sugestie wyszukiwania poprzez Google i Yandex. Dzięki Operze Mini 6.1 i Operze Mobile 11.1 przeglądanie w telefonie jest prostsze, bo od teraz we wbudowanym polu wyszukiwania będą pojawiać się sugestie w trakcie wpisywania hasła.
Opera Mobile i Mini uzupełnią za ciebie to, co chcesz wpisać
Opera Mobile 11.1 i Opera Mini 6.1

Opera Mobile 11.1 i Opera Mini 6.1

Opera Mini i Opera Mobile nie tylko uzupełniają zapytania, ale także dostosowują się do twoich zwyczajów surfowania. Dzięki nowej funkcji uczenia się domen najwyższego poziomu, przeglądarka zaoszczędzi ci teraz czas na wpisywanie najczęściej używanych.pl, czy eu.

Mamy w Operze powiedzenie: słuchaj naszych użytkowników — powiedział Dago Olav Norem, VP Product Management w Opera Software. –

Jako firma stale słuchamy naszych użytkowników i tego, czego chcą w naszych przeglądarkach. Zatem dla naszych najgłośniejszych fanów wielkie dzięki i czekamy na kolejne uwagi!

A jaka jest różnica pomiędzy Operą Mini a Operą Mobile? Na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, ale pod lśniącym interfejsem znajduje się cała masa różnic.

Przeglądarka Opera Mini korzysta z serwerów Opery, by przetwarzać i kompresować strony internetowe o nawet 90% przed przesłaniem ich do telefonu komórkowego. Zawsze prześle bezpiecznie przeglądaną zawartość. Dzięki kompresji danych Opera Mini zadziała na niemal każdym telefonie i będzie szybsza i bardziej oszczędna od alternatywnych przeglądarek. Działa na platformach Java (J2ME), BlackBerry, S60, Android i iOS.

Opera Mobile jest pełną przeglądarką internetową, która sama bierze na siebie najcięższą pracę w telefonie. Zawiera ten sam silnik co desktopowa wersja Opery, co zapewnia zaawansowane wsparcie dla HTML5 w tabletach i telefonach. Jest najlepszym wyborem dla posiadaczy smart fonów podczas przeglądania przy szybkim i darmowym połączeniu. W Operze Mobile można także włączyć technologię kompresji. Jest dostępna na: Androidzie, S60, Win7 Desktop i MeeGo.

Opera Mobile jest zbudowana na tym samym rdzeniu, co Opera desktopowa – Opera Presto. W Operze Mobile 11.1 ulepszenie Opera Presto oznacza zwiększone wsparcie standardów i wydajność. W Operze Mobile 11.1 wsparcie dla CSS obejmuje teraz układy wielokolumnowe i liniowe gradienty.