Milion użytkowników Opery Mini w Polsce

W październiku ponad 140 milionów ludzi korzystało z Opery Mini, co oznacza wzrost o 83% w ciągu roku. Od premiery Opery Mini przed pięcioma laty ta liczba podwoiła się już ośmiokrotnie.
Milion użytkowników Opery Mini w Polsce
Opera Mini podbija świat

Opera Mini podbija świat

Opera Mini zdobyła użytkowników w każdym kraju, tych korzystających z sieci 2G, jak i 3G i 4G, właścicieli smartfonów i ficzerfonów — powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software. –

Te dane nie mówią nam jednak nic o tych wszystkich ludziach, dla których Opera Mini jest jedyną formą dostępu do Internetu. Dostrzegamy całe nowe pokolenie ludzi, którzy po raz pierwszy łączą się z siecią za pomocą telefonu komórkowego, i zaczynamy dostrzegać społeczne, technologiczne i kulturowe zmiany, jakie ten proces przynosi.

Głośno był ostatnio o najnowszym badaniu badania Megapanel PBI/Gemius, w którym liczba użytkowników Facebooka przekroczyła ostatnio liczbę użytkowników NK. Okazuje się, że wśród użytkowników Internetu mobilnego rodzimy serwis wciąż cieszy się większą popularnością niż jego amerykański odpowiednik. A najpopularniejsze strony wśród polskich użytkowników Opery Mini w październiku 2011 r.

 1. google.com
 2. nk.pl
 3. facebook.com
 4. wp.pl
 5. youtube.com
 6. wikipedia.org
 7. onet.pl
 8. allegro.pl
 9. chomikuj.pl

10. sciaga.pl

Najpopularniejsze urządzenia wśród polskich użytkowników Opery Mini w październiku 2011 r.

 1. Nokia c3
 2. Nokia 5130 xpressmusic
 3. Nokia x2
 4. Nokia 2700c
 5. Nokia 6300
 6. Samsung gt s5620
 7. Nokia x3
 8. Sony Ericsson j20i
 9. Sony Ericsson k800i

10. Samsung gt s5230