Jest nowa Opera Mobile 12.1 – chuda jak Mini, funkcjonalna jak na desktopie

Choć stworzona dla czterech różnych chipsetów – ARM v5 oraz v7, MIPS i X86, Opera 12.1 zachowuje smukłość, ponieważ użytkownik dostaje tylko wersję dostosowaną do chipsetu w jego telefonie lub tablecie z Androidem. To, zgodnie ze stylem Opery, zaoszczędza czas i dane potrzebne do pobrania przeglądarki. Jeśli dodać do tego technologię kompresji Opera Turbo, Opera 12.1 staje się oszczędną maszyną do surfowania.
Jest nowa Opera Mobile 12.1 – chuda jak Mini, funkcjonalna jak na desktopie
Jest nowa Opera Mobile o numerze 12.1

Jest nowa Opera Mobile o numerze 12.1

Opera Mobile jest pełnokrwistą i w pełni funkcjonalną siostrą Opery Mini, przeglądarki przydatnej każdemu, kto potrzebuje oszczędzać dane, czy to dla szybkości, czy dla oszczędności w roamingu. Opera Mobile 12.1 zawiera funkcję Opera Turbo, która po uruchomieniu pozwala także używać mniej danych.

Niech zło trzyma się z daleka

Źli ludzie w sieci nie przepuszczą żadnej okazji, by wypróbować swoje sztuczki, ale korzystanie z sieci mobilnej nie musi oznaczać, że jest się mniej bezpiecznym. Wykrywanie oszustw w Operze Mobile zawiadomi cię, jeśli strona została oznaczona jako podejrzana lub nielegalna. Jeśli zdarzy ci się takie powiadomienie, warto pomyśleć dwa razy, nim odwiedzi się tę stronę.

Z dużego ekranu do telefonu

W Operze Mobile dla Androida pojawiają się wydajne funkcje, z którymi wcześniej mieliśmy do czynienia tylko w pecetach:

  • SPDY: chwilę po wprowadzeniu SPDY do desktopowej Opery 12.10 beta, ulepszenie protokołu HTTP pojawia się w Operze Mobile. Korzystanie z nowego protokołu komunikacji z serwerami na całym świecie, protokołu SPDY, umożliwia wydajniejsze dostarczanie użytkownikowi stron. Twitter i Gmail jako jedni z pierwszych już stosują ten protokół.
  • WebSockets: obfite treści stają się nowym etapem sieci, a WebSockets pomagają w tej ewolucji. Dzięki nim mobilna przeglądarka zyskuje świetną komunikację z serwerami, ulepszając dwukierunkowy przepływ danych pomiędzy urządzeniem a serwerem.

Ładniejsze przeglądanie

Opera 12.1 daje deweloperom wiele opcji poprawienia jakości przeglądania i zrobienia wszystkiego, by ich strona świetnie się prezentowała. Dlatego w nowej, małej paczce jest jeszcze więcej webowych standardów:

  • Funkcje CSS: nowe wsparcie dla CSS Animations i Flexbox daje deweloperom więcej kreatywnych możliwości upiększania układu ich stron.
  • Więcej HTML5: Opera Mobile zawiera już wsparcie dla takich elementów HTML5 jak Drag and Drop i Clipboard API, które umożliwiają deweloperom lepszy kontakt z urządzeniem użytkowników.

Pobierz Operę Mobile 12.1 z Google Play.