14px – jedna z lepszych, darmowych gier na Androida

Android to obecnie jeden z dwóch systemów operacyjnych, których użytkownicy nie mogą narzekać na zbyt małą liczbę gier, w tym również tych darmowych. Problemy pojawiają się wtedy, gdy spośród tysięcy darmowych produkcji chcemy wybrać innego niż kolejną wariację na temat Angry Birds, Tetrisa, czy Cut The Rope. Zdarzają się oczywiście zacne wyjątki, jednak każdy, kto chociaż przez chwilę korzystał z Androida powinien się ze mną zgodzić, że pomimo mnogości darmowych tytułów, czasem ciężko znaleźć coś fajnego.
14px – jedna z lepszych, darmowych gier na Androida

Pobierz 14px z Google Play

Na ratunek przychodzi 14px. Platformówka, która zarówno od strony oprawy wizualnej jak i muzycznej utrzymana jest w klimacie retro. Dlatego też większość recenzji wspomina mimochodem, że jest to taki Super Meat Boy, tylko, że na komórkę. Oprócz tego, że Super Meat Boy wygląda trochę inaczej, jest trudniejszy i od 14px różni się mechaniką, to z grubsza racja.

Jak na darmową produkcję, gra jest bardzo dopracowana i oferuje graczom całkiem sporo atrakcji. Ponad 200 poziomów i mechanika, która polega na czymś więcej niż omijaniu przeszkód za pomocą skoków to według mnie prawie wszystko, czego można oczekiwać od platformówki. No właśnie, mechanika, której stopień skomplikowania po prostu cieszy. Oprócz standardowego, radosnego podskakiwania, mamy tu do czynienia ze obracaniem plansz o 90 stopni, co oczywiście skutkuje zmianą dotychczasowych praw grawitacji. Mamy zapadające się pod naszą postacią platformy, ruchome przeszkody, klucze, które potrzebne są do odblokowania kolejnych fragmentów plansz… Pisząc krótko: pełnoprawna platformówka z wyjątkowo, jeśli chodzi o smartfony, wygodnym sterowaniem. Zresztą, zobaczcie sami:

Pobierz 14px z Google Play