Opera na telewizorach coraz lepsza

Opera na telewizorach coraz lepsza

Norweska firma prezentuje właśnie rozwiązania, które uprzyjemnią surfowanie w milionach domów w różnych zakątkach świata. Dzięki ulepszonemu Opera TV Store i Opera Devices SDK, Opera wkracza na salony z nową jakością rozrywki. Oto jak udoskonalono telewizyjne produkty:

  • Nowy Opera TV Store.Najnowsza wersja telewizyjnego sklepu z aplikacjami Opery oferuje teraz nowy wybór aplikacji HTML5. Nowa funkcja Side-by-Side umożliwia użytkownikom kontekstowe korzystanie z aplikacji, w zależności od oglądanego w danej chwili programu. Dzięki temu telewizja ze swoją specyfiką zostaje jeszcze mocniej zintegrowana z siecią
  • Wsparcie dla YouTube Leanback.Opera Devices SDK 3.5 wprowadza wsparcie dla osobistego kanału telewizyjnego YouTube. By lepiej chronić prawa autorskie i zwiększyć jakość streamingu, Opera wprowadza także wsparcie dla najnowszych standardów: Encrypted Media Extension i Media Source Extension.
  • Więcej standardów dla dostawców treści.Dzięki większemu wsparciu dla CSS i Subtitles API, deweloperzy i dostawcy treści otrzymują nowe, ciekawe możliwości graficzne przy tworzeniu aplikacji na telewizory. Z kolei wsparcie dla protokołu SPDY pozwala zredukować czas ładowania stron już nie tylko w komputerach i urządzeniach mobilnych, ale także w telewizorach.