YouTube wciąż blokuje dostęp Windows Phone’owi

Zdaniem Microsoftu, należący do Google’a YouTube, odmawiając dostępu do swojego API systemowi Windows Phone, to praktyka monopolistyczna według amerykańskiego i europejskiego prawa. Microsoft nie wystosował jak dotąd żadnego pozwu, ale głośno na ten temat się skarży. Faktycznie, aplikacja do YouTube’a dla systemu Microsoftu nie obsługuje wyszukiwania kategorii, znajdowania ulubionych, nie posiada dostępu do systemu ocen i wielu innych funkcji.
YouTube wciąż blokuje dostęp Windows Phone’owi
YouTube dla Windows Phone nie jest zbyt funkcjonalny

YouTube dla Windows Phone nie jest zbyt funkcjonalny

Microsoft od dwóch lat próbuje dogadać się z YouTube, by usunąć ten problem, jaki spotyka konsumentów. Można było się spodziewać, że sam YouTube by chciał, by jego klienci, zarówno na Windows Phone jak i jakimkolwiek innym urządzeniu, doświadczali YouTube’a w jak najlepszy sposób. Ale w ostatnim miesiącu YouTube nam przekazał, że jego właściciel, firma Google, zakazał udostępnienia głównego API dla Windows Phone’ów — czytam na blogu Microsoftu.

Microsoft wyraził też nadzieję, że Google będzie bardziej otwarty i zaprzestanie swoich, jak to określa autor postu, monopolistycznych praktyk. –

Jeżeli nie, to, miejmy nadzieję, rok 2013 będzie rokiem, w którym urzędy antymonopolowe zaproponują rozwiązanie, którego Google zaproponować nie chce — dodaje.