Nowy, lepszy WiMP!

Strony gatunków dla fanów popu, rocka, metalu, jazzu, hip hopu i nie tylko
Nowy, lepszy WiMP!
WiMP

WiMP

Cechą szczególną, która wyróżnia WiMP na tle innych serwisów streamingowych, jest jego rozbudowana polska strona redakcyjna. Redaktorzy wybierają i polecają utwory, albumy oraz artystów, równocześnie tworząc ciekawe i inspirujące playlisty z różnych gatunków muzycznych. Nowa wersja mobilnej aplikacji dla Androida zawiera strony gatunków, ułatwiające dostęp do najświeższych piosenek polskich, indie, rockowych, popowych, hiphopowych czy jazzowych.

“Uważamy, że nowa funkcja udostępniająca strony gatunków będzie często używanym narzędziem, jako że znacząco ułatwia przeglądanie i odkrywanie muzyki. Oczywiście, z uwagi na to, że żyjemy w Polsce staramy się wyróżniać rodzimą muzykę nieco bardziej niż pozostałe” – mówi Kasia Rogalska, Local Editor Manager WiMP Polska

Radio oparte na podobieństwie utworów i artystów

Dzięki współpracy z Echonest, WiMP wprowadza dwie nowe funkcje pozwalające użytkownikom na uzyskanie łatwego dostępu do muzyki odpowiadającej osobistym preferencjom. W trakcie słuchania piosenki, użytkownik może skorzystać z opcji radia, by odkryć utwory podobne do obecnie słuchanego. Podobna możliwość występuje na stronach artystów, gdzie można posłuchać radia, którego playlista składa się z utworów podobnych wykonawców.

“Wierzymy, że ta funkcja pomoże użytkownikom naszego serwisu odkrywać jeszcze większą liczbę wykonawców i uzyskać kolejne podpowiedzi, będącej dodatkiem do naszych redakcyjnych sugestii. Zależy nam przede wszystkim na wygodnym korzystaniu z zasobów WiMP.” – dodaje Kasia Rogalska.

Nowy przycisk odtwarzania na ikonie artysty pozwoli także użytkownikom zapoznać się z najpopularniejszymi utworami danego wykonawcy.

Łatwy dostęp do katalogu playlist i albumów polecanych przez redaktorów WiMP

Redaktorzy WiMP pracują dzień i noc tworząc najciekawsze playlisty i listy albumów. Począwszy od playlist artystów, przez najgorętsze lokalne wydarzenia, na przeglądowych zbiorach muzyki legendarnych artystów oraz wytwórni kończąc. Korzystając z nowej aplikacji WiMP dla Androida, użytkownicy uzyskują łatwy dostęp do całego katalogu tych playlist i zbiorów albumów.

Odzyskiwanie w trybie offline oraz zapis na karcie SD

WiMP w nowej wersji aplikacji wprowadza także niezwykle pożyteczną funkcję, dla użytkowników zmieniających telefony.

“Wielu użytkowników przechowuje setki czy nawet tysiące utworów w trybie offline tak aby wygodnie słuchać muzyki w podróży bez konieczności używania połączenia sieciowego. Nowa, zautomatyzowana funkcja, pozwala na przechowywanie historii trybu offline i przywrócenie odtwarzanych wcześniej piosenek na innym urządzeniu” – stwierdza Kasia Rogalska.

Dodatkowo, WiMP wprowadził możliwość wyboru karty SD do przechowywania zawartości w trybie offline, co pozwoli pominąć ograniczenia w ilości utworów narzucane przez pamięć wewnętrzną telefonów.

Przenikanie, łagodna pauza i wznowienie

Długo wyczekiwana opcja w postaci przenikania się utworów została także wprowadzona w nowej wersji mobilnej aplikacji WiMP. Od teraz, użytkownicy mogą osobiście zdecydować przez jak długi czas następujące po sobie piosenki mają się nakładać na siebie. Funkcja łagodnej pauzy i wznowienia, sprawia że zatrzymywanie, a także wznawianie odtwarzanych piosenek jest teraz płynniejsze i przyjemniejsze dla ucha.