Powtórka z matematyki na Facebooku i smartfonie

Dziś Matura to pierwszy tego typu program, umożliwiający naukę matematyki za pomocą portalu społecznościowego Facebook. Codziennie generuje jedno zadanie matematyczne z puli 370 pytań. Osoba korzystająca z aplikacji może sprawdzić swoją skuteczność, ponieważ program podaje liczbę poprawnych rozwiązań. Swoimi wynikami może dzielić się ze znajomymi, a także rywalizować na ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi.
Powtórka z matematyki na Facebooku i smartfonie
Dziś Matura

Dziś Matura

Aplikacja udostępnia również zdania z poprzednich dni, dlatego do powtórki można zasiąść nawet na kilka dni przed maturą, by sprawdzić stan swojej wiedzy. Pełną pulę zadań można rozwiązać trzykrotnie, wystarczy zresetować swoje statystyki.

To już trzecia, rozszerzona wersja aplikacji, która niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Obecnie prawie każdy uczeń posiada smartfona, dlatego nasz program udostępniliśmy również w formie mobilnej. Zadania można więc rozwiązywać niezależnie od miejsca i czasu, na przykład jadąc autobusem do szkoły

.

To niezwykłe udogodnienie, ponieważ uczeń nie musi nosić ze sobą ciężkich książek i zeszytów. Co więcej, zadania są skonstruowane tak, by w nowoczesny sposób – łatwy i przyjemny – przygotować maturzystę do części zamkniętej egzaminu — mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

Mobilna wersja Dziś Matura skierowana jest do posiadaczy telefonów z systemem Android. Można ją pobrać ze strony Google Play. Zarówno aplikacja na Facebooku jak i jej wersja na smarfony są w pełni darmowe. Z poprzedniej edycji aplikacji, w ciągu zaledwie 48 godzin od jej wprowadzenia, skorzystało ponad 3000 użytkowników . Wszystkie zadania pochodzą z podręcznika “Testy maturalne. Matematyka” Wydawnictwa Aksjomat z Torunia.

Aplikacji szukaj na www.facebook.com/Kalkulatorypl oraz www.tinyurl.com/d8ddjow