Pixel Press: Narysuj własną grę wideo!

Pixel Press: Narysuj własną grę wideo!

Tworzenie gier wideo w pojedynkę to proces długi, pracochłonny i żmudny, wymagający od twórcy znajomości języków programowania i zaawansowanej obsługi programów graficznych. Tymczasem firma Roundthird stworzyła aplikację na smartfony i tablety, która niesamowicie skróci ten proces i pozwoli stworzyć wymarzoną grę praktycznie każdej zainteresowanej osobie. Oczywiście nie mówimy to u super zaawansowanych produkcjach, ale o prostych grach platformowych.

Na czym opiera się idea Pixel Press? Najpierw pobiera się ze strony producenta specjalny szablon, na którym objaśnione są też zasady schematu. Dzięki niemu będziemy wiedzieli w jaki sposób mamy rysować platformy, pułapki i inne obiekty, które później znajdą się w cyfrowej wersji gry. Następnie wykonujemy zdjęcie takiej planszy i aplikacja przetwarza je w wirtualny obraz. W takiej surowej wersji testujemy planszę i jeśli gdzieś znajdziemy błąd (np. narysowaliśmy platformę, na którą jednak nie da się dostać) zmazujemy gumką ten fragment schematu i poprawiamy go, a następnie ponownie skanujemy na smartfona. Jeśli test zakończy się sukcesem możemy wtedy zabrać się za obróbkę graficzną. Aplikacja oferuje różne style, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zaimportować własne elementy grafiki. To samo tyczy się także oprawy dźwiękowej.

Stworzonymi grami możemy dzielić się ze znajomymi i resztą społeczności. W każdej chwili możemy też pobrać gry przygotowane przez innych graczy. Pixel Press ma pojawić się w wersji darmowej z ograniczeniami, oraz w wersji płatnej (cena na poziomie 9,99$) w ostatnim kwartale tego roku.

Aplikacja docelowo ma być dostępna na urządzeniach z iOS, ale jeśli kwota zbiórki przekroczy 350 tys.$ twórcy przygotują też wersję na Androida. Do zakończenia zbiórki pozostało 30 dni. Minimalna pula gwarantująca powstanie aplikacji to 100 tys.$.