Najlepsze rozszerzenia dla Google Chrome (cz. 2)

Te najlepsze postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu i podpowiedzieć wam, z czego warto korzystać. Dziś część druga, zaś pierwszą
Najlepsze rozszerzenia dla Google Chrome (cz. 2)

znajdziecie pod tym adresem.

Speed Dial 2: http://goo.gl/VlIM5

Jeżeli komuś nie do końca pasuje domyślna strona startowa przeglądarki podzielona na najpopularniejsze/aplikacje, może ją zmienić na Speed Dial 2. W odróżnieniu od oryginalnego rozwiązania Google, rozszerzenie pozwala przypinać na stałe ulubione strony do ekranu głównego.

Jednak innym świetnym rozwiązaniem Speed Dial 2 jest natychmiastowy dostęp do ulubionych. Wystarczy przesunąć myszkę do prawej krawędzi ekranu, by rozwinąć potrójny panel z którego natychmiast wybierzemy odpowiednią stronę, nawet gdy mamy ich dużo.

Modern New Tab Page: http://goo.gl/Vz7B2

Dwa razy na ten sam temat, ale Modern New Tab Page jest warty uwagi. To kolejna alternatywa dla strony nowej karty. Skierowana szczególnie do fanów kafelków z Windows Phone. Z tą różnicą, że każda z poniższych zakładek może być w jednym z dwóch, a nie z trzech rozmiarów.

Podobnie jak standardowo, rozszerzenie jest podzielone na ulubione/aplikacje. Z dolnej części ekranu mamy też dostęp do wszystkich ulubionych oraz do ostatnio zamkniętych kart (czyli to, co pod ctrl+alt+t).

Eliminator Slajdów: http://goo.gl/QrYqR

Podział artykułu, czy galerii na dziesiątki podstron raczej nie jest tym, czego pragną internauci. Jak tłumaczy autor rozszerzenia, ulepsza ono interfejs galerii na stronach internetowych należących do Agory. Jeżeli coś będzie nie tak i strona nie zechce się wyświetlić, to zamiast czekać na aktualizację rozszerzenia można w pasku adresu dopisać es=off.

StayFocusd: http://goo.gl/RRLpn

Jeszcze tylko wejdę na Facebooka i zabiorę się za pisanie zestawienia najlepszych rozszerzeń dla Chrome. Prawdopodobnie tak wyglądałoby zabieranie się do pracy nad tym tekstem, gdybym jakiś czas temu nie odkrył rozszerzenia StayFocusd. Jego zadaniem jest blokowanie stron, których nie chcesz odwiedzać gdy siadasz do pracy. Gdy po jego skonfigurowaniu wstukasz adres jakiejś strony, która zjada czas, zobaczysz taki oto piękny komunikat. Działa.

GText from MightyText – SMS from Gmail: http://goo.gl/qccUV

Po kolei. Czytasz właśnie rozwiązanie problemu pt. “Jak odpowiadać na smsy siedząc przy komputerze i nie dotykając smartfona”. Otóż w tym celu należy zainstalować rozszerzenie Chrome MightyText i aplikację dla Androida prosto z Google Play o tej samej nazwie. Oryginalne rozszerzenie ma jednak średnio wygodny interfejs dostępne tylko z paska przeglądarki.

GText from MightyText służy dokładnie do tego samego, ale integruje się z pocztą Gmail. Obok przycisku nowego e-maila pojawia się nowy sms i okienko podobne do tego z Google Talk. W ten sposób nałogowi użytkownicy GMail mogą prosto i wygodnie odpisywać na smsy.