Gra “Przywróć Tuskowi pamięć” bije rekordy popularności

Gra “Przywróć Tuskowi pamięć” bije rekordy popularności

Strona http://zmienpremiera.pl/ to inicjatywa Jarosława Gowina, członka Platformy Obywatelskiej, który, jak podają portale opisujące kuluary polskiej polityki, od jakiegoś czasu konkuruje z Donaldem Tuskiem o wpływy w partii.

Gra to klasyczna “Memory”, w którym gracz odkrywa kolejne karty, w tym przypadku z cytatami premiera i musi łączyć je w pary. Po udanym dopasowaniu wszystkich cytatów pojawia się komunikat, w którym gra gratuluje nam udanego przywrócenia pamięci premierowi. Jeśli jesteście ciekawi treści umieszczonych cytatów – zagrajcie sami.

Miło widzieć, że iPady, które kupiliśmy naszym politykom w 2011 roku, nie leżą bezczynnie. Jarosław Gowin, oprócz powyższej strony, poświęcił kilka godzin na wzięcie udziału w AMA (ask me anything – zapytaj mnie o wszystko) na Wykop.pl. AMA to forma przeniesiona z popularnego serwisu Reddit, w której internauci zadają pytania uczestnikowi AMA. Barack Obama, ubiegając się o reelekcję na Prezydenta Stanów Zjednoczonych również wypróbował tą formułę.

Nasi politycy coraz częściej korzystają z sieci, jednak w porównaniu z ich kolegami z zachodniej Europy, czy Stanów Zjednoczonych ich aktywność nadal pozostawia wiele do życzenia. Niektórzy przypominają sobie o Internecie tylko wtedy, gdy jest im to na rękę.