Rockstar potwierdza: w GTA V Online będą mikrotransakcje

Rockstar potwierdza: w GTA V Online będą mikrotransakcje

Przedwczoraj informowaliśmy o plikach źródłowych, które sugerowały, że w sieciowym trybie gry GTA V będą obecne mikrotransakcje pozwalające zakupić wirtualną walutę. Sprawa o tyle kontrowersyjna, że wszak życie w Los Santos obraca się właśnie wokół mamony. Rockstar potwierdził oficjalnie, że takie rozwiązanie będzie rzeczywiście dostępne, ale nie zadziała ono przeciwko graczom, którzy nie zdecydują się na zakup.

Przede wszystkim ceny posiadłości, samochodów czy broni będą zupełnie inne niż w trybie dla pojedynczego gracza. Przykładowo auto warte milion dolarów w trybie fabularnym będzie kosztowało 150 tys.$ w multiplayerze. Po drugie nie wszystkie rzeczy będą dostępne od razu – co lepsze przedmioty odblokowywać się będą dopiero na poszczególnych poziomach. Rockstar uważa, że mikrotransakcje będą służyły tylko tym graczom, którzy są bardzo niecierpliwi. Reszta na tym nie ucierpi.

Wirtualną walutę kupimy za następujące stawki:

  • $100,000 Red Shark Cash Card – £1.99
  • $200,000 Tiger Shark Cash Card – £3.49
  • $500,000 Bull Shark Cash Card – £6.99
  • $1,250,000 Great White Shark Cash Card – £13.49

Oprócz tego studio wspomniało, jak bardzo istotny będzie pierwszy tydzień od premiery sieciowego trybu. Już teraz proszą graczy o cierpliwość, bo spodziewają się przeładowanych serwerów, mimo, że dalej zamierzają udoskonalać strukturę sieciową. Rockstar będzie także otwarte na wszystkie propozycje graczy odnośnie trybu online.