Do czego wykorzystamy PlayStation App na smartfony i tablety?

Jeśli chodzi o aspekty społecznościowe aplikacja będzie posiadała tą samą funkcjonalność co PS4. Za jej pomocą będziemy mogli wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe lub głosowe, oglądać streaming z gier znajomych, komentować aktualne wydarzenia i porównywać listę trofeów.
Do czego wykorzystamy PlayStation App na smartfony i tablety?

Jej drugą istotną zaletą, będzie możliwość korzystania w pełnym zakresie z PlayStation Store. Pozostając poza domem będziemy mogli kupić daną grę przez smartfona i rozpocząć proces pobierania gry na dysk PS4. Dzięki temu zaoszczędzimy masę czasu.

Ostatnią, nie mniej ważną zaletą aplikacji będzie możliwość wykorzystania jej w niektórych tytułach jako dodatkowego ekranu czy mini-mapy – wszystko zależeć będzie od developera. Przykładowo w PlayRoom, które będzie stanowić zestaw mini-gier rozgrywających się w rozszerzonej rzeczywistości użytkownik będzie mógł wykorzystać aplikację do tworzenia obiektów 3D. W grach takich jak The Division widzieliśmy już jak za pomocą tabletu będziemy sterować dronem, który pomoże naszym znajomym w trudnych sytuacjach. Developer będzie mógł oprzeć się na infrastrukturze PlayStation App lub będzie mógł stworzyć osobną aplikację.

Sony potwierdziło, że korzystanie z wszystkich funkcji PS App nie będzie wymagało opłacania abonamentu PlayStation Plus.