To koniec Winampa

“Coś się kończy, coś się zaczyna” – że pozwolę sobie zacytować Andrzeja Sapkowskiego. Twórcy Winampa nie podali żadnych oficjalnych powodów zamknięcia interesu, więc jedyne co nam pozostaje to spekulacje. Rosnąca popularność serwisów strumieniujących muzykę, coraz w iększa konkurencja jeśli chodzi o odtwarzacze mp3 i coraz więcej ludzi słuchających muzyki bezpośrednio z Sieci (youtube, soundcloud, etc.) – to prawdopodobnie kilka z przyczyn decyzji o zamknięciu Winampa.
To koniec Winampa
Zgadniecie która to wersja?

Zgadniecie która to wersja?

Jeden z jego twórców, Tom Pepper pożegnał się się z użytkownikami Winampa za pomocą serwisu Reddit:

Chciałem podziękować wszystkim za wspieranie nas przez tyle lat. O ile przestaliśmy współpracować z Nullsoft gdzieś w okolicach roku 2000, to nadal nieprawdopodobne co użytkownicy winampa zrobili dla muzyki i dla nas. Naszym jedynym celem było stworzenie narzędzia, którego chcielibyśmy używać sami. Nadal będę pracował w branży, więc wznieśmy toast za następne wspaniałe pomysły do zrealizowania!

Z kolei najbardziej oddani użytkownicy Winampa utworzyli już petycję, w której proszą, aby twórcy oprogramowania udostępnili jego źródła na licencji Open-Source, dzięki czemu odtwarzacz mógłby być wciąż rozwijany przez niezależnych programistów z całego świata.

A na koniec, jeśli nadal chcielibyście używać Winampa, polecamy ściągnąć najnowszą wersję przed 20 grudnia. Możecie to zrobić pod tym adresem: http://www.winamp.com/media-player/en