World of Gamedev Knowledge startuje w tym tygodniu

Konferencja WGK kierowana jest dla wszystkich osób związanych z branżą gier wideo. Impreza odbywa się co roku w Gdańsku i przyciąga do siebie coraz większą liczbę gości. Czwarta już edycja WGK odbędzie się już w najbliższy weekend (6-7.09) na terenie centrum konferencyjnego AmberExpo (ul. Żaglowa 11, Gdańsk).
World of Gamedev Knowledge startuje w tym tygodniu
fot.wgk.gd

fot.wgk.gd

Jednym z najciekawszych punktów imprezy będzie możliwość przetestowania dema gry WolfensteinVR bazującej na oryginalnym Wolfenstein 3D. Jeśli jesteście ciekawi jak sprawdza się nowy Oculus Rift oraz unikalny interfejs przenoszenia trójwymiarowego obrazu dłoni gracza w akcji – koniecznie wypatrujcie tego stanowiska. Oprócz tego znajdziecie jeszcze inne dema technologiczne Oculus Rifta, o których często piszemy w naszych artykułach.

fot. wgk.gd

fot. wgk.gd

Harmonogram imprezy jest napięty i obfituje w ciekawe wykłady prowadzone przez twórców gier i osób reprezentujących takie studia jak: Ubisoft, Eidos, CI Games, Techland, Flying Wild Hog, Artifex Mundi. Nie zabraknie również Intela i Apple. Jeśli chcecie posłuchać jakie problemy można napotkać przy tworzeniu gier mulitplatformowych, na co zwrócić uwagę przy konstruowaniu fabuły gry i w jaki sposób prowadzić kampanie crowdfundingowe – konferencja WGK będzie ku temu najlepszym miejscem.

W tym miejscu zapoznacie się z pełnym harmonogramem.

Ale to jeszcze nie wszystko. Istotną częścią WGK jest

Developers Showcase

– konkurs, w którym niezależni twórcy gier mają okazję zaprezentować szerokiej publiczności swoje produkcje i zdobyć nagrodę 5 tys. zł. W ubiegłym roku to właśnie SUPERHOT zgarnął główną nagrodę, a w niedługi czas później zyskał popularność na całym świecie. W nadchodzący weekend o sławę powalczą takie tytuły jak m.in.: Tormentum, Darkwood, Warlocks, [DEEP], Steampunker czy Out of the Box.