Komunikator Signal będzie rozszerzeniem Google Chrome

Komunikator Signal będzie rozszerzeniem Google Chrome

Signal to kombinacja dwóch wcześniejszych aplikacji Open Whisper Systems: RedPhone’a i TextSecure odpowiedzialnych za szyfrowanie wiadomości głosowych i bezpieczną wymianę tekstu. Od teraz obydwie opcje oferuje jeden, nowy klient o nazwie Signal. Kod źródłowy aplikacji został udostępniony na licencji open source, dzięki czemu każdy, kto odczuwa taką potrzebę może sam sprawdzić, czy twórcy aplikacji nie schowali w niej jakiegoś backdoora.

Jak dotąd komunikator dostępny był tylko dla smartfonów z systemem Android i iOS, jednak od dzisiaj Open Whisper Systems wystartowało z testami beta, w których testować można nową wersję Signal w postaci dodatku do Google Chrome. Do testów niestety ustawiła się już całkiem spora kolejka, przez co niestety na rozszerzenie trzeba trochę poczekać.

Świadomość internautów w kwestii prywatności wciąż rośnie, dlatego też wygodne komunikatory, które gwarantują nam dyskrecję i szyfrowane połączenia stają się coraz bardziej popularne. Stworzenie wersji komunikatora Signal w postaci rozszerzenia do Google Chrome jest dość ciekawa. Obecny udział Google Chrome w rynku przeglądarek desktopowych to 31,4% – to spora grupa docelowa, o ile oczywiście wykaże ona zainteresowanie nowym komunikatorem.