CHIP LIVE: konferencja Microsoftu w Szanghaju

CHIP LIVE: konferencja Microsoftu w Szanghaju

Zobaczcie też: CHIP LIVE Z BERLINA – KONFERENCJA HUAWEI16:15

Na samo zakończenie Panos Panay ogłasza, że Windows 10 S będzie dostępny dla posiadaczy Surface Pro pod koniec tego roku. Zaprasza też na scenę przedstawiciela JD.com, która to firma będzie dystrybuowała Surface w Chinach.

(fot. Microsoft)

16:00

Znamy też cenę nowego Surface Pro – laptop będzie dostępny od 799 dolarów od 15 czerwca tego roku w 25 marketach na całym świecie

.

(fot. Microsoft)

15:45

Panos Panay zaprasza na scenę Rui Li odpowiedzialnego za Surface, a zaraz potem pojawia się na niej General Menager Surface Hub – Robin Siler. Wspólnie prezentują Microsoft Whiteboard, który jest kolejną nową aplikacją Office’a. Jest to płótno, które można współdzielić ze znajomymi. Zasada działania jest podobna do tej znanej z internetowych serwisów do wspólnego rysowania.

15:35

Stylowa klawiatura z Alcantary w wielu odcieniach, czyli Surface Pro Signature Type Covers. Jak zachwala producent, klawiatura jest wytrzymała i oferuje szybsze i dokładniejsze pisanie dzięki niskim klawiszom o wysokości skoku 1,3 mm.

(fot. Microsoft)

15:30

A ten obrazek skądś znamy: opublikował go na swoim blogu Evan Blass, o czym pisała Sylwia Zimowska kilka dni temu na CHIP.pl.

(fot. Microsoft)

15:20

Panos mówi o nowej aplikacji w Office 365 zwanej Digital Pencil. Cyfrowy ołówek ma zapisywać ustawienia Surface Pen niezależnie od urządzenia, na którym go będziemy używać.

15:15

Poza samym Surface Pro, dostaniemy nowy Surface Pen, który ma sprawić, według wiceprezydenta giganta z Redmond, że po Surface Pro będzie się pisało i rysowało jak po prawdziwym papierze.

15:05

Panos Panay podkreśla to, co już zdążyliśmy wyczytać z informacji na Twitterze: zachwala zwłaszcza długość pracy na baterii, która jest doprawdy imponująca, oraz to, że ich nowy laptop jest cichy, lekki oraz cienki. Na dowód tego bez wysiłku wnosi na scenę Surface Pro trzymany w jednej ręce.

(fot. Microsoft)

15:00

A oto i on, nowy Surface Pro:

14:45

Panos Panay stara się podgrzewać atmosferę mówiąc o najbardziej luksusowym z produktów z rodziny Surface. Chyba nie zdaje sobie sprawy, że prawdopodobnie automatycznie ustawiona informacja na Twitterze o Surface Pro zdążyła już obiec świat i dotrzeć także do nas, o czym możecie przeczytać poniżej.

14:50

Mowa o Surface Studio wraz z dwoma akcesoriami peryferyjnymi: Surface Dial oraz Surface Pen.

14:40

Panos Panay opowiada o historii stojącej za Surface, po czym przechodzi do konkretów: dziś mają zostać zaprezentowane trzy nowe produkty przeznaczone specjalnie na rynek chiński.

14:35

Therry Mayson kończy swoje wystąpienie, a na scenie zmienia go Panos Panay, wiceprezydent Microsoftu odpowiedzialny za urządzenia.

(fot. Microsoft)

14:32

Microsoft ma też niespodziankę dla graczy zza Wielkiego Firewalla – firma NetEase specjalnie dla nich udostępni dwie bety Minecrafta na Windowsa 10 oraz Xboxa One.

14:30

Preinstalowana wersja Windows 10 China Government Edition zostanie wdrożona przy współpracy z chińskimi firmami partnerskimi Microsoftu.

14:25

Terry zaprasza na scenę Beth Xu, prezes CMIT (fot. Microsoft)

14:20

Therry opowiada o współpracy z chińskimi producentami sprzętu (wymienia Lenovo, Xiaomi oraz Huawei) oraz z chińskim rządem, z którym Microsoft współpracował przy zabezpieczeniach Windows 10. Podkreśla przejrzystość i obiektywność procesu tych prac.

14:15

Na scenie pojawia się Therry Mayson – wiceprezydent Microsoftu zajmujący się Windowsem oraz Zespołem ds. Urządzeń.

(fot. Microsoft)

14:10

Dopiero teraz pojawiają się pierwsze informacje na stronie Microsoftu. W pierwszych słowach Mollie Ruiz-Hopper przeprasza za opóźnienia. Mimo wszystko, na Twitterze pojawiły się już pierwsze filmy oraz zapowiedzi, które skrzętnie przekazujemy.

13:50

Surface Pro będzie wyposażony w procesor Intel Core i7 siódmej generacji.

Tak prezentuje się nowy Surface Pro (fot. Microsoft)

Tak prezentuje się nowy Surface Pro (fot. Microsoft)

13: 48

Nowy Surface Pro – 13,5 godziny na baterii, z nową klawiaturą Alcantara i podkręconymi kolorami został właśnie zapowiedziany.

13:20

HoloLens Development Edition, Comercial Suite oraz Surface Studio zadebiutowały w Chinach.

(for. Microsoft)

(for. Microsoft)

13:15

Mamy najwyraźniej drobne opóźnienie. Czyżby pracownicy koncernu złapali jetlag i zaspali?

13:00

Czekamy w blokach startowych na to, co przygotował dla nas Microsoft.

11:55

O 13:00 ma rozpocząć się w Szanghaju konferencja Microsoftu. Spodziewamy się na niej prezentacji nowej hybrydy Surface Pro. Mollie Ruiz-Hopper przeprasza za opóźnienia. Mimo wszystko, na Twitterze pojawiły się już pierwsze filmy oraz zapowiedzi, które skrzętnie przekazujemy.