15 tys. zł miesięcznie za grę w Overwatch League

Do kwoty minimalnego wynagrodzenia 50 tys. dolarów rocznie (ok. 180 tys. zł) trzeba doliczyć wygrane w zawodach oraz umowy sponsorskie. Overwatch League będzie się opierała na podobnych zasadach jak zawodowe ligi koszykówki oraz futbolu amerykańskiego. E-sportowe drużyny zarobią na sprzedaży biletów, reklam oraz praw do transmisji. Z organizatorami ligi podpisali już kontrakty właściciele drużyn, jak znana z NFL New England Patriots oraz New York Mets, która rywalizuje w rozgrywkach NBA.
15 tys. zł miesięcznie za grę w Overwatch League

Blizzard Entertainment podpisał już umowy z 7 drużynami z Ameryki Północnej i Azji. Zapowiada jednak, że do końca roku pojawią się kolejne zespoły między innymi z Europy oraz Ameryki Południowej. Aby drużyna dostała licencję na organizację rozgrywek w swoim mieście, musi spełnić szereg warunków. Jednym z nich jest podpisanie specjalnego kontraktu i wpłacenie wpisowego, które według doniesień ESPN potrafią sięgać 20 milionów dolarów.

Overwatch League wystartuje pod koniec roku.
Docelowo rozgrywki Overwatch League będą organizowane w miastach na całym świecie (fot. Blizzard Entertainment)

Drużyny muszą zapewnić swoim zawodnikom zaplecze do trenowania oraz zakwaterowanie, spełniające standardy Overwatch League. Poza gwarantowanym wynagrodzeniem, gracze otrzymają ubezpieczenie zdrowotne oraz indywidualny plan emerytalny. Do tego mogą liczyć na premie za wygrane. Co najmniej 50 procent z wygranych podczas play-offów trafi bezpośrednio w ręce zawodników. A jest o co walczyć. W pierwszym sezonie pula nagród wyniesie 3,5 miliona dolarów, z czego milion otrzyma zwycięska drużyna.

Pula nagród w Overwatch League wyniesie 3,5 miliona dolarów (fot. Blizzard Entertainment)

Overwatch to strzelanka, w której gracz steruje postacią w widoku z pierwszej osoby. Jego zadaniem jest eskortować ładunek, albo utrzymać konkretny punkt na mapie. W tym celu gracze wcielają się w jedną z postaci, które różnią się od siebie umiejętnościami. Jedne z nich są strzelcami wyborowymi, inne leczą i zapewniają ochronę. W grę rywalizuje już ponad 30 milionów osób na całym świecie. Jej twórcą jest Blizzard Entertainent, który jest znany z takich tytułów jak StarCraft, Diablo, czy World of Warcraft. Firma zapowiedziała, że 50 procent ze sprzedaży specjalnych wirtualnych przedmiotów dostępnych w grze, przeznaczy na wzrost puli nagród Overwatch League. | CHIP