modyfikacja do gry wiedźmin

Zagraj głodnym i zmęczonym Wiedźminem

"Primal Needs" to modyfikacja do gry "Wiedźmin 3", która dodaje jej realizmu. Niczym w survivalowych produkcjach, tak i tutaj, Geralt będzie musiał regularnie wypoczywać, pić wodę i jeść, by pozostawać w pełni sił.

Jeśli przeszliście już „Wiedźmina 3” wzdłuż i wszerz, a najwyższy poziom trudności nie stanowi dla Was wyzwania, możecie pobrać bezpłatną modyfikację „Primal Needs”, która mocno wpływa na mechanikę całej zabawy. Ten kawałek kodu dodaje aż trzy potrzeby, o których zaspokajanie należy regularnie dbać: głód, pragnienie i zmęczenie. Wskaźniki te nie są bynajmniej pustymi statystykami. Ich zaniedbanie wpłynie na zachowanie głównego bohatera gry.

Gdy Geralt stanie się głodny, zmaleje mu liczba punktów życia. Spragniony wiedźmin będzie posiadał mniej punktów wytrzymałości, a zmęczony nie będzie w stanie wykonać sprintu i niektórych akcji w walce (np. uników czy parowania ciosów). Dodatkową ciekawostką jest ograniczony czas przydatności jedzenia – składniki umieszczone w sakwach Płotki po pewnym czasie ulegną zepsuciu.Twórca o prawdopodobnie polskich korzeniach (stefan3372) zadbał także o to, by gracze odczuli skutek przejedzenia i przepicia ich bohatera – nadmiernie upojony i najedzony wiedźmin będzie, jak to w prawdziwym życiu, szybciej odczuwał zmęczenie.

modyfikacja do gry wiedźmin
Zmęczony Geralt nie może wykonywać uników

Opisane wyżej wskaźniki widoczne są na ekranie głównym, w lewym, górnym rogu, obok innych ikonek czasowych efektów. Każdy wskaźnik możemy tak modyfikować, by samodzielnie określić poziom trudności rozgrywki, przykładowo możemy zrezygnować ze wskaźnika głodu lub z efektu psującej się żywności. Twórca poleca pobranie innych modyfikacji, współpracujących z „Primal Needs” m.in. „Extra Animations”, dodającą efekty wizualne czy „Whats For Dinner” pozwalającą na tworzenie nowych potraw w ekwipunku.

Ostatnim oficjalnym dodatkiem do gry było DLC „Krew i Wino”. Aktualnie studio CD Projekt RED pracuje nad superprodukcją „Cyberpunk 2077”. Na szczęście społeczność fanowska gry „Wiedźmin 3” jak widzicie jest wciąż aktywna, mimo, że od premiery gry minęły już dwa lata. Użytkownicy pecetów mogą korzystać z tworzonych przez innych graczy modyfikacji nie tylko dodających nowe elementy rozgrywki, ale też upiększających oprawę wizualną. | CHIP

0
Źródło: pcgamer.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.