Bixby dostępny globalnie, także w Polsce

Bixby to jedna z największych nowości, które zadebiutowała w modelach Galaxy S8 i S8 Plus. Niestety asystent głosowy nie był w pełni dostępny od dnia premiery tamtych urządzeń – oferował jedynie funkcję Vision i skróty do najczęściej wykorzystywanych aplikacji. Teraz, prawdopodobnie z uwagi na zbliżającą się premierę Galaxy Note’a 8, producent udostępnił pełną wersję oprogramowania. Bixby działa już na wymienionych wyżej modelach smartfonów na terenie ponad 200 państw – w tym także w Polsce.
bixby
bixby

Niestety przydatność głosowego asystenta w naszym kraju będzie zależeć od umiejętności użytkownika. Bixby nie wspiera bowiem języka polskiego – jedynie język angielski i koreański. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Samsung będzie próbował zaimplementować naszą rodziną mowę.

bixby
Do tej pory Bixby jedynie “widział”, teraz Cię także usłyszy i zrozumie

Jedną z ważniejszych funkcji Bixby’ego jest możliwość tworzenia własnych komend głosowych, które mają wyeliminować konieczność zapamiętywania skomplikowanych formułek. Przykładowo zamiast powiedzieć “Włącz tryb ‘Nie przeszkadzaj’, ustaw alarm na 6.00 i włącz niebieski filtr ekranu” użytkownik może powiedzieć krótko “Dobranoc“. Asystent został tak zaprojektowany by rozumieć naturalny język użytkownika. Wypowiadając komendę “wyślij zrobione przed chwilą zdjęcie do mamy”, Bixby będzie wiedział o którą fotografię chodzi i do jakiego kontaktu ma ją wysłać. Unikalną cechą oprogramowania jest także to, że komendy głosowe mogą zastąpić w nim niemal wszystkie czynności, których da się dokonać dotykowo. | CHIP