Blizzard pozywa Chińczyków za kopię “Overwatch”

Jeśli coś odniosło światowy sukces, to w “Państwie Środka” z pewnością powstała lub powstaje tamtejsza “daleko idąca interpretacja” produktu. W skrócie: podróbka. Nic dziwnego, że tym razem trafiło na świetną grę FPS Blizzarda “Overwatch”.
Blizzard pozywa Chińczyków za kopię “Overwatch”

Gra w wydaniu chińskim wygląda gorzej niż oryginalny “Overwatch”, ale podobieństwo jest uderzające. (fot. Hachima)

Delikatne inspirowanie się produktami, które odniosły sukces nie jest złe. Gorzej kiedy idzie w kierunku jawnego kopiowania. W przypadku “Heroes of Warfare” produkcji chińskiej, Blizzard uznał, że podobieństwo jest nie tylko nieprzypadkowe, ale wręcz uderzające.

Z tego właśnie powodu firma Blizzard postanowiła pozwać twórców gry “Heroes of Warfare”. Ich produkt aż nadto przypomina “Overwatch”.

Żołnierz 76 – wersja chińska (fot. Hachima)

“Heroes of Warfare” jest połączeniem gry FPS z MOBA, o dość kolorowej, kreskówkowej grafice oraz zróżnicowanych bohaterach wyposażonych w zestaw indywidualnych umiejętności. A bohaterowie też jakby znajomi, zdecydowanie można zapytać “czy ja was skadś znam?”

Zamiast goryla – hmmm… tłusty wielki terier? (fot. Hmongbuy)

Jednocześnie gra dla “Overwatch” nie jest żadną konkurencją ponieważ powstała wyłącznie na platformy iOS i Android. Mimo to Blizzard uznał, że dzieło chińskich programistów jest ordynarną kopią i wystąpił z pozwem, żądając pokrycia strat oraz przeprosin. Jednocześnie wystosowano też prośbę do Apple o usunięcie gry z App Store. | CHIP