Blizzard pozywa Chińczyków za kopię „Overwatch”

Fot. Heroes of Warfare
Overwatch to gra, która odniosła znaczący sukces. Tylko kwestią czasu było kiedy Chińczycy wyprodukują podróbkę.

Jeśli coś odniosło światowy sukces, to w „Państwie Środka” z pewnością powstała lub powstaje tamtejsza „daleko idąca interpretacja” produktu. W skrócie: podróbka. Nic dziwnego, że tym razem trafiło na świetną grę FPS Blizzarda „Overwatch”.

Gra w wydaniu chińskim wygląda gorzej niż oryginalny „Overwatch”, ale podobieństwo jest uderzające. (fot. Hachima)

Delikatne inspirowanie się produktami, które odniosły sukces nie jest złe. Gorzej kiedy idzie w kierunku jawnego kopiowania. W przypadku „Heroes of Warfare” produkcji chińskiej, Blizzard uznał, że podobieństwo jest nie tylko nieprzypadkowe, ale wręcz uderzające.

Z tego właśnie powodu firma Blizzard postanowiła pozwać twórców gry „Heroes of Warfare”. Ich produkt aż nadto przypomina „Overwatch”.

Żołnierz 76 – wersja chińska (fot. Hachima)

„Heroes of Warfare” jest połączeniem gry FPS z MOBA, o dość kolorowej, kreskówkowej grafice oraz zróżnicowanych bohaterach wyposażonych w zestaw indywidualnych umiejętności. A bohaterowie też jakby znajomi, zdecydowanie można zapytać „czy ja was skadś znam?”

Zamiast goryla – hmmm… tłusty wielki terier? (fot. Hmongbuy)

Jednocześnie gra dla „Overwatch” nie jest żadną konkurencją ponieważ powstała wyłącznie na platformy iOS i Android. Mimo to Blizzard uznał, że dzieło chińskich programistów jest ordynarną kopią i wystąpił z pozwem, żądając pokrycia strat oraz przeprosin. Jednocześnie wystosowano też prośbę do Apple o usunięcie gry z App Store. | CHIP