Trwają targi Poznań Game Arena

PGA to największe targi gier komputerowych w Polsce. Na 43 tysiącach metrów kwadratowych pojawi się 150 wystawców z całego świata. W programie imprezy turnieje e-sportowe, konkurs cosplayerów, prezentacja sprzętu gamingowego oraz premierowe pokazy gier.

PGA już się zaczęło. Znajdziecie nas w pawilonie 5 na stoisku numer 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które mieszczą się na ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu. Będzie okazja pograć na miniPC Asusa oraz w goglach do wirtualnej rzeczywistości Gear VR. Pamiętajcie też, aby zagłosować w naszym konkursie na Gamingową Markę Roku 2017, który organizujemy wspólnie z PGA. Do wygrania zostały jeszcze wejściówki na poznańskie targi, na sobotę lub niedzielę.

Znajdziecie nas w pawilonie 5 na stoisku numer 15 (fot. PGA)

Na tegorocznym PGA nie zabraknie także polskich producentów gier. Swoje stoiska będą mieli zarówno Techland, jak i CD Projekt. Ten ostatni na targach w Poznaniu zorganizuje Wielki Giermasz, gdzie będzie można kupić gry w atrakcyjnych cenach. Natomiast katowickie studio Artifex Mundi podzieli się wczesnymi wersjami swoich gier. Podczas wydarzenia będzie można zagrać między innymi w ciekawą platformówkę „Insection”, a także w „Bladebasters” – dynamicznego hack`n`slasha z kooperacją dla 4 osób.

– Spotkanie z graczami „na żywo” to przy produkcji gier bezcenne doświadczenie. Bez ich pomocy nasze prototypy wyglądałyby zupełnie inaczej – mówi Tomasz Wlazło, producent w Artifex Mundi. – Szczególnie zapraszam tych spośród graczy, którzy mieli już okazję przetestować nasze gry, żeby ocenili skalę i jakość wprowadzonych zmian.

Na stoisku Techlandu wcielimy się w rolnika dzięki nowemu symulatorowi „Pure Farming 2018”. Jego premiera zapowiedziana jest na 13 marca przyszłego roku, ale już podczas PGA zasadzimy rzepak i przypilnujemy owiec w Bawarii. W grze dostępnych jest łącznie 5 lokacji. Poza Niemcami ciągnikiem przemierzymy takie kraje jak Kolumbia, Włochy, Japonia oraz USA. Na stoisku zagramy też w niedawno wydany „Pro Evolution Soccer 2018”. W piątek zostanie rozegrany pierwszy turniej Mistrzostw Polski, a w sobotę i niedzielę każdy odwiedzający będzie mógł wcielić się w Roberta Lewandowskiego i Kubę Błaszczykowskiego.

Gdy pisaliśmy ten tekst prace na stoisku jeszcze trwały. Jutro ekipa CHIP-a będzie czekać specjalnie na Was (fot. CHIP)

Na tegorocznym PGA obecny będzie także Microsoft. Na stoisku zagramy na nowej konsoli Xbox One X. Będzie to pierwszy w Polsce publiczny pokaz tego urządzenia. Będzie można sprawdzić, jak prezentują się gry takie jak „Forza Motorsport 7” oraz „Assassin’s Creed Origins” w jakości 4K. Z kolei na stoisku Nintendo wypróbujemy NIntendo Switch. Dostępna będzie większość tytułów wydanych przez tego producenta z tegoroczną „The Legend of Zelda Breath of the Wild” na czele.

W weekend możecie spodziewać się relacji z PGA – w CHIP-ie i na naszych profilach społecznościowych. A jeśli będziecie w pobliżu, nie zapomnijcie nas w Poznaniu odwiedzić. | CHIP

0
Źródło: PGA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.