Sony: zalew nowych gier na PS4 i PS VR

Za nami konferencja Sony poświęcona grom na konsolę PlayStation 4. Prezentacja pokazuje, że japoński producent widzi wielki potencjał także w technologii VR.

Rok 2018 będzie niewątpliwie atrakcyjny dla posiadaczy PS4. Podczas wydarzenia Sony pokazało ponad 20 gier, wśród których niemal połowa przeznaczona będzie na platformę PS VR. Wybrałam pięć najciekawszych, moim zdaniem, tytułów, które warto zapamiętać i śledzić kolejne doniesienia o nich.

„Gardens Between”

Przygodowa gra autorstwa studia The Voxel Agenst zabierze graczy do surrealistycznego świata, zbudowanego ze wspomnień dwójki głównych bohaterów: Arina i Frendt. Na uwagę zasługuje nie tylko piękna, baśniowa stylistyka i nastrojowa ścieżka dźwiękowa, ale też mechanika skupiona wokół zagadek, związanych z manipulacją czasem. „Gardens Between” przypomina mi inny niezależny hit o dwójce młodych towarzyszy: „Brothers: A Tale of Two Sons”.

„Concrete Genie”

Jeśli skrzyżowalibyście „Harry’ego Pottera” z „Zaczarowanym Ołówkiem” i obsadzilibyście całość w stylistyce animacji studia Pixar, efekt końcowy mógłby być podobny do „Concrete Genie”. W tym tytule gracz wcieli się w postać Asha, chłopca, który pewnego dnia znajduje dziwny artefakt, przypominający wielkie pióro. Magiczny przedmiot przenosi go do szarego i bezludnego miasteczka. Zabawa będzie obracała się wokół nietypowej mechaniki. Bohater maluje wielobarwne obrazy na ścianach budynków i pobudza je do życia. To jedna z najbardziej zachwycających gier Paris Games Week i nie mogę doczekać się jej premiery. Ta nastąpi w 2018 roku.

„Ghost of Tsushima”

Studio Sucker Punch, odpowiedzialne za świetną serię „Infamous”, przeniesie nas prosto do środka feudalnej Japonii. Mimo tego, że zwiastun nie pokazuje ani grama właściwej rozgrywki, spodziewam się, że będzie to tytuł z wartką akcją i dojrzałą fabułą. Oprawa graficzna też nie pozostawia złudzeń – to może być kolejna po „Horizon: Zero Dawn” gra, która wyciśnie soki z mocy obliczeniowej konsoli PS4. Data premiery nie została podana, przypuszczalnie więc produkcja jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji.

„Erica”

Pamiętacie technologię Playlink, której działanie opisywaliśmy wam przy okazji niedawnych targów WGW? Do grona zapowiedzianych wcześniej gier dołączyła właśnie „Erica”, czyli thriller z żywymi aktorami. Podobnie jak w „Ukrytym Planie”, gracze zgromadzeni wspólnie przed telewizorem będą sterować wyborami tytułowej bohaterki za pomocą smartfonów. To może być intrygująca alternatywa dla tradycyjnego filmu.

„Blood & Truth”

Wraz z debiutem PlayStation VR do sprzedaży trafiła pozycja „PlayStation VR Worlds”, składająca się z pięciu krótkich gier, prezentujących możliwości gogli. Jedną z nich był „London Heist”, godzinna opowieść szpiegowska, złożona z krótkich epizodów – trochę strzelania, trochę jazdy samochodem i trochę scen przerywnikowych. Twórcy gry zapowiedzieli rozszerzenie tamtej produkcji. „Blood & Truth” pozwoli wcielić się graczom w Ryana Marska, członka elitarnych sił specjalnych, który wyrusza w misję, by ocalić swoją rodzinę przez bezwzględnym władcą świata podziemnego. Jak na grę VR całość wygląda niesamowicie atrakcyjnie i dynamicznie. Data premiery nieznana.

Pozostałe gry

Zachęcam gorąco do przejrzenia całego zapisu z konferencji (poniżej). Znajdziecie tam m.in. „Hong Kong Massacre” (mroczną strzelankę, przypominającą skrzyżowanie „Max Payne’a” z „Hotline Miami”), „Oure” (debiutującą w sklepie PlayStation eksploracyjną grę fantasy, nawiązującą wizualnie do kultowej „Podróży”), „League of War” (dwuosobową grę VR z miniaturowymi czołgami w roli głównej), „Sprint Vector” (super szybkie wyścigi na futurystycznych rolkach w VR) czy wymowny zwiastun drugiej części „The Last of Us”. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.