Zagraj w Overwatcha w ten weekend za darmo

Producent “Overwatcha”, firma Blizzard Entertainment co pewien czas udostępnia swoją drużynową strzelankę za darmo. W darmowe weekendy można zagrać ze znajomymi wszystkimi 26 bohaterami na 16 mapach, korzystają z takich trybów jak szybka gra, gra dowolna oraz salon gier. Przez 4 dni gracze będą też zdobywali nowe poziomy oraz wirtualne skrzynki z łupami. Postępy, jakie osiągniecie podczas darmowego weekendu będą zapisane na Waszym koncie gdybyście zdecydowali się później kupić grę.
Zagraj w Overwatcha w ten weekend za darmo

“Overwatcha” będzie można pobrać już dziś 17 listopada, w piątek o godzinie 20:00 czasu polskiego. Użytkownicy PC w tym celu muszą założyć darmowe konto w aplikacji Blizzard Battle.net. Gracze konsolowi znajdą darmową wersję Overwatcha w PlayStation Store oraz na swoim koncie Xbox Live Gold. Pełna, cyfrowa wersja gry kosztuje 170 złotych (40 euro).

“Overwatch” będzie dostępny już dziś od 20:00 czasu polskiego (fot. Blizzard Entertainment)

“Overwatch” to połącznie strzelanki pierwszoosobowej z grami MOBA (skrót od Multiplayer Online Battle Arena). Mecz trwa zazwyczaj 15 minut. Podczas niego dołączamy do jednej z dwóch sześcioosobowych drużyn. Spośród 26 bohaterów wybieramy postać, która pomoże naszej drużynie osiągnąć cel. Postacie mają różne umiejętności. Możemy być strzelcem wyborowym, albo chronić innych członków naszej drużyny. Cele różnią się od siebie w zależności od mapy, na której gramy. 16 lokacji wzorowanych jest na planach Londynu, Japonii, czy starożytnego Egiptu. Podzielone są na 4 różne tryby rozgrywki. Naszym zadaniem jest między innymi eskortowanie bomby, przejęcie punktu kontrolnego, a także uzyskanie kontroli na mapie przed upływem wyznaczonego czasu.

W “Overwatcha” organizowane są profesjonalne rozgrywki z dużymi nagrodami (fot. Blizzard Entertainment)

“Overwatch” jest grą e-sportową. Firma Blizzard Entertainment jest organizatorem profesjonalnej ligi z pulą nagród wynoszącą 3,5 miliona dolarów. Gracze zespołów uczestniczących w rozgrywkach ligi “Overwatcha” otrzymują wynagrodzenie w wysokości 15 tysięcy złotych miesięcznie, o czym pisaliśmy w CHIP-ie pod koniec lipca. W Overwatch League rywalizuje 12 zespołów z całego świata. | CHIP