HQ Trivia już jest: teleturniej, w którym możesz wygrać prawdziwą kasę

Jeśli lubicie wszelkiej maści quizy i chcecie poczuć się jak w “Milionerach” bez wychodzenia z domu, możecie już pobrać bezpłatną aplikację HQ Trivia, która nie tylko zapewni Wam przyjemną adrenalinę, ale też pozwoli zarobić nieco grosza – o ile dopisze Wam szczęście.
hq trivia
hq trivia

Zasady gry są proste. Codziennie o godzinie 21.00 i 3.00 czasu polskiego startują dwie tury teleturnieju. Równocześnie wszyscy użytkownicy aplikacji odpowiadają kolejno na 12 pytań. Na wybranie jednej z trzech możliwych odpowiedzi mają jedynie 10 sekund. Jeśli uda im się poprawnie odpowiedzieć na pytanie, przechodzą do następnego. Ścisła czołówka, czyli osoby, które podadzą dobrą odpowiedź w ostatnim pytaniu otrzymują nagrodę pieniężną do wspólnego podziału. Jakiej wysokości? Pula zmienia się co grę – najczęściej jest to około 1000 dolarów, ale zdarzają się też dużo wyższe kumulacje (np. 18 tys. dolarów). W zależności od liczby zwycięzców, każdemu z nich przypada procent od wygranej. Gdy na koncie aplikacji uzbiera się 20 dolarów, kwotę można wypłacić poprzez PayPal.

Pytania obejmują wiele różnych dziedzin, ale niestety aplikacja nie wspiera polskiego języka. Ciekawostką jest fakt, że każdą turę prowadzi profesjonalny prezenter Scott Rogowsky. W grze dostępny jest także czat, więc swoją radością z wygranej czy frustracją z porażki można się dzielić z pozostałymi uczestnikami. Przypominamy, że wersja na Androida jest jeszcze w fazie wczesnego dostępu, więc mogą w niej wystąpić sporadyczne błędy. W ich wyniku nikt nie powinien jednak ucierpieć – by przystąpić do zabawy nie trzeba wpłacać żadnych pieniędzy czy podawać adresu e-mail.

HQ Trivia zadebiutowała na iOS w sierpniu 2017 roku i z miejsca stała się bardzo popularna. Rekordowo grało w nią ponad 700 tysięcy użytkowników jednocześnie. Dostęp do gry jest bezpłatny, a pieniądze na wygraną zapewniają twórcy dzięki sponsorom, reklamodawcom i akcjonariuszom inwestujących w aplikację. Za HQ Trivia stoi ekipa odpowiedzialna za niedziałającą już Vine – niegdyś bardzo popularną aplikację pozwalającą na tworzenie zapętlonych, kilkusekundowych filmików. | CHIP